دسته بندی: سوالاتمسدودی حساب بانکی توسط پلیس فتا
پژمان جعفریان 1 سال قبل

با سلام یکماه پیش مبلغ یک میلیون تومن ناشناس به حسابم واریز شد که نمیدونستم از طرف کی بوده الان حسابم توسط پبیس فتا اصفهان مسدود شده بهم گفتن باید حضوری برم اونجا رسیدگی کنم سوالم اینه که برم باید با خودمم ضامن ببرم؟ ایا به جرمی که انجام ندادم ممکنه منو زندانی یا بازداشت نگه دارن؟ اکه همون مبلغ پولو به حساب همون شخصی که ازم شکایت کرده واریز کنم رضایتشو بگیرم مشکل حل میشه؟

1 پاسخ
گروه حقوقی دادآر عضو سایت 1 سال قبل

سلام بر شما دوست عزیز
با توجه به اینکه پول به حساب شما واریز شده شما مظنون اول هستید بنابراین بهتر است ضامن یا وثیقه همراه خود داشته باشید تا از بازداشت احتمالی خود جلوگیری کنید.
با واریز وجه برای شاکی و جلب رضایت قرار منع تعقیب برای شما صادر خواهد شد و موضوع مختومه می گردد، اما با توجه به اینکه این گونه مجرمین سایبری از افراد زیاد مبالغ متعددی را سرقت می کنند اثبات بی گناهی تان سخت نیست و بهتر است با دادسرا و پلیس همکاری کنید تا متهم اصلی  که معمولا شکات زیادی دارد شناسایی شود و از سرقت های بعدی وی جلوگیری به عمل آید.
در صورتی که برای باز کردن حسابتان عجله ندارید و رفت و آمد به اصفهان برایتان سخت است می توانید منتظر بمانید تا دادسرای اصفهان به شهر محل زندگی تان نیابت بفرستد و احضاریه برایتان ارسال شود و در شهر خودتان برای پاسخگویی به دادسرا مراجعه کنید. 
موفق باشید