دسته بندی: سوالاتخرید ارز دیجیتال برای فرد ناشناس
علی 1 سال قبل

حدود یک ماه پیش در تلگرام با فردی اشنا شدم و به دلیل اینکه سقف خرید ارز دیجیتال خودش پر بود از من درخواست کرد برای او دلار پرفکت مانی بخرم و به او تحویل بدهم و در عوض به من کارمزد بدهد من بدون اطلاع از اینکه این شخص از حساب هک شده به کارت من پول واریز میکند قبول کردم و برای او مبلغ ۵ میلیون تومن ارز دیجیتال خریدم بلافاصله بعد از اینکه به مشخصات او شک کردم خرید رو متوقف کردم و او هم منو بلاک کرد الان افرادی که از کارتشان به حساب من پول واریز شده از من در پلیس فتا شکایت کردن و پلیس فتا حساب من رو مسدود کرده .
سوال من اینه که الان اگر من تمام مبالغی که از حساب شکات به حساب من واریز شده پس بدهم  و از انها رضایت بگیرم پرونده من مختومه می شود؟
و اینکه من در پلیس فتا اظهارات خودم رو ضمیمه پرونده کردم و اونا گفتن فعلا برو حالا میخوام ببینم الان باید منتظر احظاریه دادگاه باشم یا دادسرا؟

1 پاسخ
گروه حقوقی دادآر عضو سایت 1 سال قبل

با سلام به شما دوست عزیز
شما هنوز به عنوان متهم احضار نشده اید پس نمی توانید جبران خسارت کنید، ولی اگر شما را به عنوان متهم احضار کردند بهتر است بدانید متهم در هر حال موظف به جبران خسارات شاکی می باشد، ولی باید بدانید شاکی می تواند پس از جبران خسارت رضایت بدهد یا رضایت ندهد و در صورتی که رضایت ندهد مجازات نیز برای وی تعیین خواهد شد. بهتر است در تحقیقات همکاری کنید تا مجرم اصلی شناسایی شود. 
احضاریه از طرف دادسرا برای شما خواهد آمد و اگر نتوانید در دادسرا دفاع موثری کنید با صدور قرار جلب به دادرسی پرونده شما به دادگاه خواهد رفت.
در صورتی که در دادسرا احساس کردید روند تحقیقات به ضرر شماست و نمی توانید از خود به خوبی دفاع کنید و دادیار یا بازپرس بیگناهی شما را چندان قبول ندارد بهتر است  از وکیل متخصص سایبری کمک بگیرید تا از حقوق خود دفاع نمایید. 
گروه حقوقی دادآر آماده مشاوره و کمک در دفاعیات شما  می باشد.
موفق باشید