مراقب کلاهبرداری رمال ها و فالگیرها در فضای سایبری باشید!

کلاهبرداری در فضای سایبری از طریق رمالی و فالگیری
مراقب کلاهبرداران رایانه ای باشید!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا موارد زیادی دیده شده که افرادی با سوء استفاده از اعتقادات مردم و ایجاد انحرافات دینی و خرافه در میان آنها تلاش می کنند به نام دعا جهت برآورده شدن حاجات، پیشگویی هایی در مورد آینده، رفع مشکلات و … با تبلیغات گسترده در شبکه های مجازی مانند تلگرام و اینستاگرام مبالغ بعضا هنگفتی را از افراد مختلف دریافت نمایند. قاعدتا اقدامی نیز برای رفع نیازهای آنها انجام نمی شود. گاه دیده شده از این طریق افراد به سمت سایتهای جعلی هدایت می شوند و اطلاعات کارت و حساب آنها ذخیره شده و مورد سواستفاده قرار می گیرند.

متاسفانه امکان ناشناس ماندن در فضای سایبری و مجازی امکان سودجویی را برای کلاهبرداران رایانه ای فراهم کرده است. گاهی این افراد به صورت باندهای مجهز و گسترده فعالیت می کنند.

مردم باید با آگاهی و هشیارانه اقدام به تعامل در فضای مجازی نمایند. بنابراین بهتر است با دوری از خرافه و جریان های انحرافی با استفاده از عقل و منطق به تصمیم گیری در زندگی و حل مسائل مختلف بپردازند. چنان که شعار گروه حقوقی دادآر است همواره پیشگیری ارزانترین و مطمئن ترین راه برای مقابله با کلیه جرایم رایانه ای می باشد. در صورت مواجهه با هر گونه مشکل نیز بهتر است سریعا اقدامات قانونی لازم از طریق اخذ مشاوره حقوقی و مراجعه به دادسرا و پلیس فتا صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code