کارت های بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهید!

اجاره کارت بانکی
کارت بانکی خود را به دیگران ندهید!

یکی از مهمترین خطاهایی که افراد ممکن است انجام دهند در اختیار قرار دادن کارت بانکی یا اطلاعات کارت بانکی و در واقع حساب های بانکی شان به اشخاص دیگر می باشد. اشخاص ممکن است از روی اعتماد به خویشاوندان و دوستان نزدیکشان کارت بانکی شان را در اختیار آنها قرار دهند و یا چنان که به تازگی به کرات مشاهده شده کارتها و حسابهای بانکی خود را به دیگران اجاره دهند.

باید در نظر داشت وقتی با آگاهی اقدام به دادن کارت بانکی خود به اشخاص دیگر می نمایید و این افراد سود جو از طریق این حسابها اقدام به خرید و فروش های غیر قانونی و یا کلاهبرداری اینترنتی می نمایند. بدین صورت که با دادن آگهی های مختلف وسوسه کننده و اخذ وجه از افراد ساده پول آنها را می ربایند مالک کارت بانکی در کنار مجرم اصلی قابل تعقیب قضایی و قانونی می باشد.

البته در مواردی نیز دیده شده کارت بانکی افراد مفقود یا مورد سرقت واقع می گردد و صاحب حساب به دلیل نبود پول در کارت جهت مسدود کردن آن اقدامی نمی نماید. در صورت مورد سواستفاده قرار گرفتن این حساب ها صاحب حساب در برابر شاکیان مسئول می باشد.

بهتر است در زمان مفقودی یا سرقت کارت سریعا آن را ابطال نمایید و در صورت شکایت از شما در این گونه مواقع  حتما از وکیل متخصص بگیرید.

متاسفانه انجام عملیات بانکی با نام و کارت اشخاص دیگر در جامعه رو به افزایش بوده و به دلایل مختلفی از جمله فرار مالیاتی، کلاهبرداری، پولشویی و … واقع می گردد. هر یک از این جرایم مجازات سنگینی برای مرتکبین به دنبال خواهند داشت . بنابراین در صورتی که افراد مختلف تلاش می نمایند تا شما را قانع کنند از کارت بانکی تان استفاده نمایند با هشیاری و امتناع می توانید جلوی این سوء استفاده را بگیرید. در صورت مشاهده این تخلفات نیز بهتر است سریعا آن را به مراجع مختلف قانونی و قضایی مرتبط اطلاع دهید.

در صورت نیاز به مشاوره و وکیل سایبری می توانید با ما در ارتباط باشید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code