کلاهبرداری رایانه ای از طریق سایت های سرمایه گذاری( روش پونزی Ponzi)

کلاهبرداری سایت های سرمایه گذاری

 

کلاهبرداری رایانه ای از طریق سایت های سرمایه گذاری – که به ان روش پونزی Ponzi هم گفته می شود- متاسفانه قربانیان کمی هم در ایران نداشته و معمولا مبالغ هنگفتی را برای مجرمین سایبری فراهم می کند؛ بی شباهت به شرکت های هرمی نیست. در این روش سایت های کلاهبردار سرمایه گذاری های هنگفت در قبال سودهای غیر معمول در سایت را تشویق می کنند.

در این سایت ها به هر سرمایه گذار بر اساس میزان سرمایه ای که به سایت می دهد و هم چنین میزان افراد و سرمایه ای که از طریق تشویق سایرین به سرمایه گذاری فراهم می کند سود داده می شود. مجرمین جهت جلب اعتماد اشخاص به سرمایه گذاری بیشتر در آغاز سود های هنگفتی مرتبا برای قربانیان واریز می گردد و پس از جذب سرمایه های بیشتر از قربانیان اقدام به فرار می کنند.

بسیاری از این سایت ها از خارج از کشور هدایت می شوند و ردیابی آنها اغلب دشوار و گاه غیر ممکن می باشد. برای مطالعه بیشتر در خصوص تاریخچه این جرم می توانید اینجا را مطالعه نمایید.

بهتر است افراد قبل از واریز پول به اشخاص ناشناس در فضای سایبری تحت عناوینی مانند سرمایه گذاری تحقیقات زیادی کرده و احتیاط به خرج دهند و در صورت از دست دادن سرمایه سریعا از طریق وکلای سایبری جهت شکایت اقدام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code