الکامپ ۹۸ و ضرورت نگاهی حقوقی

نمایشگاه الکامپ 1398

با رشد استارتاپ ها و استقبال عمومی از خدمات ارائه شده توسط آنها چند سالی است نمایشگاه الکامپ – که همه ساله در تابستان و امسال از ۲۷ ام تا ۳۰ ام تیرماه برگزار می شود – به عنوان بزرگترین رویداد در حوزه فناوری در سطح ملی مورد توجه همگان و به ویژه فعالان این حوزه اقتصادی قرارگرفته است. این نمایشگاه فرصت مناسبی را برای استارتاپ ها فراهم می سازد تا هم خود را به عموم معرفی کنند و هم توجه سرمایه گذاران را به خود جلب نمایند.

ضرورت نگاهی حقوقی:

این موضوع بهانه ای شد جهت یادآوری این نکته که متاسفانه در کشور ما مسایل حقوقی در ابتدای راه اندازی کسب و کارها و از جمله کسب و کارهای الکترونیکی به عنوان یک نیاز اساسی معمولا کمتر مورد توجه قرار می گیرند.

امروزه حضور مشاور حقوقی در کنار هر مجموعه فناوری جهت بررسی چالش های حقوقی پیش روی هر تجارت و حل بهتر مسایل در زمینه های قرارداد های کاری، بیمه، مالیات، ثبت نام تجاری، برند و …  با توجه به سرعت تحولات ضروری می باشد.

از سوی دیگر مواجهه با جرایم سایبری چنان که ضرورت استفاده از دانش متخصصین امنیت را می طلبد؛ در سطح پیشگیری و مقابله بهره مندی از وجود وکلای متخصص در این حوزه را نیز به عنوان یک ضرورت مطرح می سازد.

لازم است استارتاپ ها توجه نمایند استفاده از مشاوره حقوقی می تواند بسیاری از چالش های بعدی را از بین برده یا لا اقل کاهش دهد. این موضوع از نظر مالی، تجاری و … هزینه های متعددی را در بلند مدت برای کسب و کارها کاهش خواهد داد. به طور مثال، کافیست نگاهی به آمار هزینه های جرایم سایبری برای کسب و کارهای اینترنتی انداخت.

امیدواریم رویداد الکامپ ۹۸ به خوبی سالیان گذشته و چه بسا بهتر از دوره های قبل برگزار شود. هم چنین پیشنهاد می گردد در این نمایشگاه ها خدمات حقوقی مورد نیاز استارتاپ ها در فهرست اولویت ها قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code