مسدودی حساب بانکی، علل مسدودی حساب و چگونگی رفع مسدودی حساب

 

علل مسدودی حساب بانکی و چگونگی رفع مسدودی حساب بانکی

 

علل مسدودی حساب بانکی:

علل مسدود شدن حساب بانکی و به تبع آن چگونگی رفع انسداد حساب بانکی نیز متعدد است. مهم ترین این علل عبارت اند از:

۱- مقررات داخلی بانک ها:مانند راکد ماندن طولانی مدت حساب یا ناقص بودن مشخصات شناسایی مشتری که با مراجعه به بانک معمولا قابل حل هستند.

۲- دستور مرجع قضایی

در این نوشته به برخی از مهم ترین علل مسدودی حساب های بانکی و نحوه رفع آن می پردازیم.

علل مسدودی حساب بانکی از سوی مراجع قضایی:

از جمله اقدامات تامینی که جهت حفظ حقوق مردم و به ویژه خواهان یا شاکی در مراجع قضایی اعم از دادسرا، دادگاه های بدوی و تجدید نظر امکان آن وجود دارد صدور دستور مسدود کردن حساب بانکی افراد به میزان مورد دعویست.  در مواردی مختلف قانون این امر را به عنوان تکلیف یا اختیار برای مراجع قضایی در نظر گرفته است:

دعاوی حقوقی:

۱- مبلغ چک، سفته و برات با درخواست دارنده و در صورت وجود شرایط مقرر قانونی قاضی را مکلف می کند که قبل از رسیدگی به موضوع حساب صادر کننده را به میزان مورد مطالبه مسدود نماید.

۲- در مورد مطالبات عادی در صورت پرداخت خسارات احتمالی خوانده که از سوی دادگاه تعیین می گردد امکان مسدود کردن حساب به میزان مطالبه شده برای خواهان وجود دارد.

۳- در صورت صدور حکم قطعی در دادگاه به پرداخت وجه علیه متهم یا خوانده و عدم حضور یا عدم پرداخت محکوم به از سوی وی امکان توقیف مبلغ محکوم به از حساب محکوم  به نفع شاکی یا خواهان هموراه وجود دارد.

دعاوی کیفری:

 • دادسرا می تواند مبلغ شکایت شده را در حساب مشتکی عنه توقیف کند. این موضوع به ویژه در دادسرای جرایم رایانه ای زمانی که نقل و انتقالات اینترنتی مشکوکی رخ داده و شاکی خصوصی موضوع را پیگیری نماید مرسوم و متداول است.

در امور کیفری جهت تسریع در رسیدگی، حضور سریع تر متهم و حفظ حقوق شاکی به ویژه در زمانی که مشتکی عنه به درستی شناخته شده نیست دستور مسدودی حساب از سوی دادسرا صادر می گردد و  این دستور جهت اجرا از طریق بانک ها حسب مورد به اداره آگاهی، کلانتری ها و از سوی دادسرای جرایم رایانه ای به پلیس فتا ارجاع می گردد.

رفع مسدودی از حساب بانکی:

دعاوی حقوقی:

۱- در صورتی که حساب شما قبل از صدور رای قطعی مسدود شده است بهتر است با ارائه سریع  دفاعیات موثر و قانع کردن قاضی جهت رفع مسدودی اقدام نمایید.

۲- در صورتی که رای قطعی صادر شده و حساب شما جهت پرداخت محکوم به مسدود شده است باید سریعا جهت پرداخت اقدامات لازم را به عمل آورید.

دعاوی کیفری:

 • در شکایت های کیفری در صورت مسدودی حساب پس از تحقیق از بانک مربوطه در خصوص مرجع صادر کننده دستور مسدودی حساب حضور سریع و موثر در دادسرا و شعبه مسدود کننده بسیار مهم می باشد.

در خصوص جرایم رایانه ای حتی اگر متهم اصلی نباشیدبه صرف واریز وجه به حساب ممکن است دستور توقیف مبلغ مورد شکایت در حساب و در جرایم مهم تر دستور توقیف کل حساب از سوی دادسرای جرایم رایانه ای صادر گردد. 

در نظر داشته باشید برخی از دعاوی حقوقی به تبع دعوای کیفری در دادسرا و دادگاه های کیفری مورد رسیدگی قرار می گیرند و دستورات لازم از این مراجع صادر می شود.

با توجه به اینکه علل مسدودی حساب متعددند و رفع انسداد حساب نیز به تبع آن ممکن است راهکار های مختلفی را بطلبد بهتر است در صورت مواجهه با وکیل متخصص مشورت نمایید.

144 Comments

 1. سلام. همه حساب های بانکی من مسدود شده .مبلغ مسدودی ۹۹۹/۹۹۹/۹۹۹/۹۹۹ ریال است که بدستور دادستانی تهران مسدود شده . من ساکن شهرستانم. ضمنا در کل چند بانک یک میلیون بیشتر ندارم. قضیه چیست؟

  1. سلام
   باید حتما حضوری همراه با ضامن مراجعه کنید به شعبه ای که دستور مسدودی حساب را صادر کرده است و علت را جویا شوید و در صورت لزوم از خود دفاع کنید. می توانید وکیل نیز همراه داشته باشید. برای راهنمایی دقیق تر شما به اطلاعات بیشتری نیازمندیم.
   موفق باشید

 2. قبلا یک پیام گذاشتم . همه حساب های من به مبلغ ۹۹۹/۹۹۹/۹۹۹/۹۹۹ ریال توسط دادستانی تهران مسدود شده . دستور دادستانی به تاربخ ۹۸/۳ است درحالی که حساب من شهریور ماه مسدود شده . آیا می تواند شاکی خصوصی داشته باشم. یا این مبلغ مسدودی واقعی است یا همین جوری یک عددی زده شده

  1. با سلام
   احتمالا چون شاکی خصوصی موضوعه را پیگیری نمی کرده پروسه اجرای دستور دادستان زمان بر شده است. مبلغ بسته به نظر دادیار دارد. حتما حضورا مراجعه کنید.
   موفق باشید

 3. سلام‌حساب بانکی ام‌مسدودشده ازطریق قضایی بنده‌مشکل سربازی دارم درصورت مراجعه ب دادگاه‌امکان‌حکم‌جلب من‌وجودداه‌یاخیر

  1. با سلام
   موضوع ربطی به پایان خدمت شما ندارد. بسته به نظر دادیار امکان بازداشت هست. بهتر است وثیقه یا ضامن در هنگام مراجعت به دادسرا همراه داشته باشید.
   موفق باشید

 4. سلام در تاریخ ۲۸ شهریور توسط فتا مسدود شد مراجعه کردم رصایت شاکی رو گرفتم به من گفتن حسابم طی یه هفته تا ۱۰ روز باز میشه ولی همچنان مسدوده
  حالا من باید دوباره برم فتا رباط کریم یا دادسرای جرائم رایانه ای ?

  1. با سلام
   اول از دادسرا پیگیری کنید که آیا دستور لازم صادر و ارجاع شده است و سپس از فتا اجرای آن را پیگیری نمایید.
   موفق باشید

  1. با سلام
   اگر مدارک کافی مبتنی بر خیانت موجود باشد و از مقام قضایی درخواست کنید بنا به صلاحدید مقام قضایی امکان مسدودی حساب وجود دارد.
   موفق باشید

 5. سلام حساب بانکی مسدود است اگر دردادگاه رضایت شاکی گرفته و مبلغ جریمه راقابل برداشت بزنن آیا فقط همون مبلغ ازحساب برداشت میشود یا کل حساب؟

 6. سلام…حساب بانکی من توسط دادسرای قم بسته شده…الان من خیلی درس دارم و مشغولم و خودم امکان مراجعه ندارم ؟ حالا میتونم چیکار کنم ؟ آیا کسی بجای خودم بره قبول میکنن؟ آیا حکمی برعلیه من صادر میشه؟

  1. با سلام
   در صورتی که مراجعه نکنید امکان صدور قرار در دادسرا و رای دادگاه به ضرر شما بسیار است. فقط می توانید به جای خودتان وکیل بفرستید. حتی در این صورت نیز لااقل یک بار در دادسرا باید حضور پیدا کنید.
   موفق باشید

 7. با سلام – حساب بانکی من بدون دستور قضایی و با دستور رییس هییت مدیره بانک مسدود شده است – بعلت اینکه از کارم استعفا داده ام – بلحاظ قانونی چه شکایتی از فرد خاطی میتوانم بکنم؟

 8. سلام خسته نباشیدیکی کارت هکی پول زدحسابم ازچندنفرمن توانستم رضایت چندنفررابگیرم.وپرونده مختومه شود….حالا یه حساب پارسال بازکرده بودم وچندماه بعدمسدودشد..من این یکی دیگه پیگیری نکردم…اخه دفعات قبل برای من نامه میومدومن قبل ازتشکیل دادگاه رضایت طرف گرفتم…به نظرشماصبرکنم تانامه بیادیا اگرحساب دیگه بازکنم امکان داردمسدودکنند؟اگرفقط شاکی همان یک نفرباشد؟ممنون

  1. با سلام
   حتما موضوع را زودتر پیگیری کنید. ممکن است مشکلی پیش آمده و نامه به شما نرسیده باشد و رای غیابی علیه شما صادر گردد و رفع اتهام سخت شود. بسته به نظر دادیار یا بازپرس امکان مسدودی سایر حسابهای شما نیز وجود دارد.
   موفق باشید

 9. سلام‌کسی حساب یک بنده خدایی را هک‌کرده و پول ریخته به حساب من و چند نفر دیگه و بابت پرداخت خرید این کارو انجام داده و من و دیگران شخص را نمیشناسیم …حالا حساب همه بسته شده و میگن گرفتن رضایت شخص هم‌کمکی نمیکنه چون دستور کلی مسدودی گرفته ، حالا من این وسط چیکار کنم

  1. با سلام
   قطعا رضایت شاکی موثر است. برای شناسایی هکر باید تحقیقات را از پلیس فتا درخواست و پیگیری کنید.
   موفق باشید

 10. سلام وقت بخیر
  پلیس فتا حسابم رو مسدوده کرده ایا میشه پول های حساب مسدود شده را برداشت کرد؟ اگه راهی وجود دارد بگوید

  1. با سلام
   باید پس از مراجعه به دادسرا و ادای توضیحات و رفع اتهام تقاضای رفع انسداد از حساب را نمایید تا امکان برداشت وجه داشته باشید.
   موفق باشید

 11. سلام بابت پول پرداخت شده از حساب هک شده به حساب من و بقیه میگن چون کلاهبرداری جنبه عمومی داره پس گرفتن رضایت شاکی بی فایده اس؟ حالا این وسط ما بیگناه باید کلی وقت بزاریم برین دادگاه و اینا …اگر خود شخص بره شخصا اعلام کنه این پرونده را ببندن ، پرونده ای که هنوز توسط افسر پرونده مورد بررسی قرار نگرفته ، بازم پیگیری میکنن یا نه؟

  1. در جرایمی که جنبه عمومی دارد نیز رضایت شاکی می تواند در تخفیف و تعلیق مجازات و حتی تعلیق حکم بسیار موثر باشد. اگر در دادسرا پرونده مفتوح است در جرایم واجد عمومی رسیدگی ادامه می یابد. هک و کلاهبرداری دو جرم کاملا مجزا هستند . جزییات پرونده نیز مهم است. بهتر است نظر دادیار را نیز جهت اقدامات بعدی بپرسید و از مشاوره حضوری با وکیل استفاده نمایید.
   موفق باشید

 12. سلام ببخشید من در ۲۸ خرداد امسال یک پیام واسم اومد که پرونده شما به شماره فلان و شماره ارجاع فلان به شعبه دوم بازپرسی زرندیه ارجاع شد ، دیگه از اون موقع نه پیامی برام اومده و نه تو سامانه ثنا چیزی هست در صورتی که حساب بانک ملیم مسدود شده فقط اون حسابم مسدوه میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. درود بر شما
   بهتر است خودتان با حضور در شعبه موضوع را جهت رسیدگی و رفع اتهام سریع تر دنبال نمایید تا رفع انسداد حساب نیز زودتر انجام پذیرد. می توانید ضامن نیز به همراه خود ببرید تا احیانا مشکلی برای شما پیش نیاید.
   با آرزوی موفقیت

 13. سلام‌من توی یک سایت پیش بینی بودم که متاسفانه از حساب هک شده پول ریختن‌و من‌بی اطلاع بودم و طرف رفته شکایت کرده
  حالا من باید چیکار کنم اگر اسمی از این سایت ها بیارم و راستشو بگم چی میشه؟ هنوز نمیدونن کسی که هک‌کرده مال این سایت بوده و من میخوام پول طرف را برگردونم البته به من‌گفتن چون به عنوان کلاهبرداری شکایت کرده جنبه عمومی داره حکم و فقط رضایت شاکی کافی نیست و پرونده دست افسر هستش و هنوز هم بررسی نکرده…حالا من چیکار کنپ به ضررم‌نشه

  1. با سلام
   در این موارد بهتر است وکیل بگیرید. در هر حال رضایت شاکی را جلب کنید زیرا در جرایم عمومی نیز رضایت شاکی تخفیف مجازات زیادی را برای شما همراه خواهد داشت. تحقیقات در خصوص هک را پیگیری نمایید.
   موفق باشید

 14. سلام بنده دوتا عابر بانک به شخصی امانت دادم اما دو ماه پیش پیامک اومد پرونده شده به شماره فلان به دادگاه ارسال شد به شعبه پنج دادیار مراجعه کنید.متوجه شدم شخصی ازم شکایت کرده مبلغ ۲۰۰هزارتومن و من مبلغ رو به شاکی دادم و رضایت خود را بابت کلاهبرداری اعلام کرد و درخاست مختومه کردن پرونده رو داد.دادیار پنجم با وثیقه منو آزاد کرد.از اون تاریخ ۲۰ روز میگذره که امروز پیامک اومده قرار نهایی صادر شد.الان چی میشه؟حکم صادر کردن؟دادگاه برم زندان میرم؟در ضمن هر دو حساب مسدوده و فعلا درمورد یکی از عابر بانک هام دادگاه واسم احضاریه فرستاده.هنوز فقط اون حسابم مسدوده و خبری نیست.از بانک پرسیدم گفتن از برج ۳ مسدوده شده.راهنماییم کنید لطفا خیلی نگرانم.مرسی

  1. با سلام
   فعلا در دادسرا برای شما قرار صادر شده است و باید قاضی دادگاه بدوی و دادگاه تجدیدنظر نیز در مورد موضوع اظهار نظر کنند. میزان مجازات بسته به نظر آنها خواهد داشت. امانت کارت بانکی معاونت در جرم می باشد و از این حیث برای شما مجازات تعیین خواهد شد. اما رضایت شاکی می تواند به تخفیف مجازات شما کمک کند. البته احتمال شکایت افراد دیگر از شما نیز بسیار است. می توانید وکیل بگیرید.
   با آرزوی موفقیت

 15. سلام یکی اطلاعات کارت منو گرفته بود و مبلغ ۱۷ میلیون پول رو بیتکویین خریده ها حساب من مسدود شده نمیدونم هم شاکی دارم یا همینطوری مسدود کردن میشه راهنماییم کنید امروز فهمیدم

  1. با سلام
   حتما دستور قضایی علت مسدودیست. شعبه بانک می تواند اطلاعات آن را به شما جهت پیگیری موضوع بدهد تا زمانی که به شعبه مراجعه نکنید به طور دقیق مشخص نیست.
   موفق باشید

 16. میخواستم بدانم اگر کسی مبلغ ۵۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون تومان از طریق شبا به حسابی که گردش مالی سنگینی نداشته و مدتی است بسیار گردش مالی های کم و ارقام پایین داشته، این مبلغ را واریز کند احتمال مسدود شدن حساب وجوددارد یا نه و داه حل رفع مشکل چیس\؟؛&؛

  1. با سلام
   گردش حساب مساله نیست. اینکه از چه حسابی و به چه علتی پول به حساب رفته می تواند علت مسدودی حساب باشد.
   موفق باشید

 17. سلام ببخشید وقتی میخام کارت به کارت کنم میگه موجودی کافی نمیباشد ولی وقتی موجودی میگیرم پول هست تو کارتم مشکل چیه ایا کارتم مسدود شده؟

  1. با سلام
   یکی از دلایل می تواند مسدودی حساب باشد. بهتر است این موضوع را از بانک مربوطه پیگیری کنید.
   پیروز باشید

 18. سلام
  حساب بنده توسط پلیس فتا شهرستان برخوار اصفهان مسدود شده
  خودم ساکن ورامین هستم
  میتونم از طریق فتای ورامین شماره ای از شاکی پیدا کنم تا بتونم رضایت بگیرم؟

  1. با سلام
   معمولا این اطلاعات را غیر حضوری در اختیار شما قرار نمی دهند و بهتر است حضوری مراجعه کنید.
   با آرزوی موفقیت

 19. سلام.
  من از یکنفر که ازم کلاهبرداری اینترنتی کرده بود شکایت کرده بودم و کارت بانکش مسدود شده.باهم کنار اومدیم و رضایت دادم و قرار منع تعقیب صادر شد.چند روز طول میکشه که حساب بانکش بازگشایی بشه؟تشکر

  1. با سلام
   باید دستور رفع انسداد را از دادسرا گرفته و به بانک تحویل دهید تا انسداد حساب سریعا بر طرف گردد.
   روز خوش

 20. با سلام
  برای انجام کار بانکی داخل شعبه از حسابها من استعلام گرفته شد . در پزارشش اومده بود که یکی از حسابهای من که استفاده ای ازش نمیکنم در سال ۹۷ مسدود شده عات مسدودی دارایی ۱۸۵ و مبلغ مسدودی۱,۱۵۵,۱۱۱,۰۰۰ ثبت شده . بررسی کردم از طرف بانک بوشهر حسابم راکد شده. این در صورتی هست که من تا بحال بوشهر نبودم و کاری هم انجام ندادم که برای اون مالیات منظور بشه.
  چجوری باید پیگیری کنم و ببینم به چه دلیل حسابم بسته شده؟؟؟
  متشکرم

  1. درود بر شما
   شخصا یا از طریق وکیل باید به دارایی مورد نظر مراجعه کنید و پس از مشخص شدن دقیق موضوع جهت اعتراض از طرق قانونی اقدام نمایید.
   پیروز باشید

 21. با سلام و روز بخیر
  بنده چند سال پیش به جرم شرکت در شرکت های هرمی بازداشت شدم و به دادگاه رفتم و تبرعه شدم و نامه تبرعه هم به دستمون رسید برج ۶/۹۸ یه پیام واسم اومد که پرونده به شعبه ۱ اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۱ تهران ارجاع شده مراجعه کردیم گفت نه شما مشکلی ندارین مال بقیه افرادیه که توی یک پرونده با شما بودن الان دوماه از اون جریان میگذره بدون هیچ پیامی یا نامه یکی از حساب های بانکی بنده رو بستن از بانک جویا شدم گفتن دادسرای عمومی ناحیه ۳۱ مسدود کرده . این چطور ممکنه آیا ممکنه اشتباهی پیش امده باشه یا مسئله مهمی هست و برای رفع مسدودی چه اقداماتی باید انجام بدم؟

  1. درود بر شما
   امکان اشتباه وجود دارد یا ممکن است پرونده دیگری علیه شما در جریان باشد. بهتر است حضورا از دادسرا موضوع را جویا شوید. اگر اشتباه شده باشد نامه رفع مسدودی را به شما می توانند بدهند تا سریعا اقدام کنید. اگر پرونده دیگری علیه شما مطرح باشد همراه با ضامن یا وثیقه باید دفاعیات مناسب با موضوع را ارائه کنید. در صورت نیاز به کمک بیشتر با ما تماس بگیرید.
   موفق باشید

   1. اگر پرونده دیگری در جریان باشد آیا ابتدا پیامی برای ما ارسال نمیکنند یا نامه ای بفرستند آیا مستقیم وارد عمل میشوند و حساب را مسدود میکنند ؟

     1. یکی از دوستان بنده رفت اونجا به منشی قاضی گفت که برای چی مسدود شده دوستم تبرعه شده منشی هم تایید کرده و گفت یادمه اومده بودین و خودم گفتم شماها مشکی ندارین ولی چون دوستتون متهم ردیف اوله قاضی خواستتش بیاد اینجا بهش دادنامه بدم که بره پیش قاضی و مسدود کردیم حسابشون رو که حتما حضور پیدا کنند . آیا مسئله خاصی وجود دارد بر مبنای این گفته ها ؟
      با تشکر

 22. سلام
  حساب یانک مسکن من مدتی هست که مسدود شده و با تحقیقاتی که کردم فهمیدم مسدودیت قضایی نیست و با بازرسی بانک مسکن تماس گرفتم گفتن از طریق کاربرد ارشد – اداره پولشویی مسدود شده. حالا وقتی که به بانک مراجعه میکنم میگن وظیفه ما نیست و باید خودتون پیگیری کنین و بازرسی میگه به عهده بانک هست نه ما و هیچ کسی پاسخگو نیست. بنظر شما علتش چیه و باید کجا پیگیری کنم؟؟ ممنونم

  1. سلام
   شما باید از مرجع دستور دهنده موضوع را پیگیری نمایید. بانک نمی تواند بدون دستور مجدد از اداره پولشویی دستور رفع انسداد حساب را بدهد.
   موفق باشید

 23. سلام وقت به خیر
  یک مدتی پیش متوجه شدم که یه حساب بانک ملی من که حساب یارانه هم هست یک میلیون تومان واریز شده و چند لحظه بعد ۱۵۰۰ برداشت شده. من سریع رفتم دادگستری و پلیس فتا شکایت کردم که من از اون واریزی خبر دارم و نه از اون برداشت خلاصه به من همون جا گفتن که برای اطمینان که دوباره واربز و برداشت نشه حساب رو میبندیم. حالا خواستم بدونم کی جواب میدن من شاکی ندارم ولی میترسم یک میلیون واربزی برای من دردسر بشه کی میتونم حساب یارانم رو از مسدود بودن در بیارم. تشکر از شما

 24. سلام من از حساب مادرم استفاده میکنم والان مسدود شده از طرف پلیس فتای کرمان / محل زندگی مادرم در گرگان هست . آیا باید به کرمان رفت برای حل مساله یا از کلیه شعب پلیس فتا میتوان اقدام کرد ؟ممنون بابت سایت خوبتون

 25. با سلام و درود
  آیا قاضی میتواند قبل از هرگونه تحقیق و اتهامی حساب را مسدود نماید؟
  یکی از دوستان بنده بخاطر حضور در شرکت های هرمی و بعد از رهایی حسابهاشو مسدود کردن رفت دادسرای مربوطه گفتن شاکی نداری نامه گرفت حسابهاشو باز کرد . آیا ممکن است بدون داشتن اتهامی فقط بخاطر شک کردن بدون هیچگونه پیامی یا احضاریه ای حساب ها رو مسدود کنند تا فرد مورد نظر در محل حضور پیدا کند ؟ یا این امکان دارد که بخاطر اینکه فرد دیگر اتهامی ندارد و برائت خورده دیگر برای جرمی نمی توانند احضارش کرد ، حسابش را مسدود کنند تا فرد اجبارن در محل دادسرا حضور پیدا کند ؟

  1. با سلام
   ممکن است قبل از تحقیقات کامل و به صرف ظن به فرد حساب وی جهت حضور در دادسرا مسدود گردد؛ اما پس از تبرئه امکان مسدود کردن حساب فرد وجود ندارد.
   موفق باشید

 26. سلام من به شخصی دومیلیون حدود یک سال پیش به عنوان وجه وستی گرفتم ازم شکایت کرده و حسابم مسدود شده از دو میلیون کمتر تو حسابم بود.تا چند روز پیش که اطلاع نداشتم حسابم مسدود شده سه میلیون واریز شد تو حسابم حدود دومیلیون و سی هزار تومن مسدود شده نیاز هست به شورا مراجعه کنم.یا برداست وجه زو انجام میدن.

  1. با سلام
   در صورتی که به حسابتان نیاز دارید بهتر است جهت تسریع در امور به شورا مراجعه نمایید.
   موفق باشید

 27. سلام من در سال ۸۵ مبلغ ۲۳۰۰۰۰۰تومان به شرکتی دولتی بدهکار بودم الان در سال ۹۸ حساب منو به مبلغ ۲۶میلیون تومان مسدود کردن آیا راهی برای برگردوندن مبلغ هست یا نه

  1. با سلام
   با توجه به اینکه طبق گفته شما این بدهی واقعی است امکان بازگرداندن پول وجود ندارد.
   موفق باشید

 28. سلام ، برادرم شرکتی ثبت کرده بود که من عضوء رئیس هیئت مدیره آن شرکت بودم که ۴۰۰ درصد سهام ان شرکت بعنوان سوری متعلق به من بوده و بنده هیچ دخالتی در آن شرکت نداشتم و فقط عضوء هیئت مدیره بودم (سوری) که شرکت ثبت شود . کلیه حق امضاء و مهر به عهده برادرم بود . برادرم از دست چکی که برای آن شرکت گرفته بود مبلغ ۴۰ میلیون به یک خانومی داده بود و چک پرداخت نشده بود . حالا آن خانم توانسته کل حساب های بانکی ای که داشتم مسدود کنه، بانک بهش برگه ای داده که من عضوه شرکت بودم. چون من رفتم بانک ملی شعبه بازار بهم یه شماره پرونده داد ۱۳۹۷۱۶۸۰۰۰۶۵۵۹۲۲ که باید برم اجرای احکام دادسرای محلاتی .. من چطور میتوانم ثابت کنم که حساب های بانکی من باز شود . یا آیا من بروم دادسرا شعبه محلاتی منو میفرستند زندان یا نه

  1. با سلام
   در زمان مراجعه جهت اطمینان از عدم ایجاد مشکل بهتر است با خود ضامن ببرید. جهت مشاوره و کمک دقیق تر برای تبرئه باید مدارک موجود در پرونده شما مورد بررسی قرار گیرد. بهتر است مدارک خود را از طریق جیمیل برای ما ارسال کنید.
   موفق باشید

 29. سلام من پشت سفته شوهرمو برای نفقه امضا کردم الان حساب شوهرمو که مال یارانه بوده مسدود کردن الان من یارانه خودمو بچه هامو جدا کنم می‌تونه حساب منم مسدود کنه

  1. با سلام
   بله. شما نیز مانند همسرتان ضامن پرداخت مبلغ سفته هستید و امکان مسدودی حساب هر دوی شما وجود دارد.
   موفق باشید

 30. سلام شخصی از حساب دیگری واسم پول واریز کرده بود بدون اینکه خودم اطلاع داشته باشم برداشت زد و الان یکسال حساب من توسط پلیس فتا تربت جم مسدود شده بانک هم میگه حتما باید نامه پلیس فتا تربت جم واسه رفع مسدودی داشته باشم منم واسم خیلی دوره که برم اونجا حالا چیکار باید انجام بدم؟

  1. با سلام
   متاسفانه فقط شعبه دستور دهنده انسداد حساب می تواند دستور رفع انسداد را هم بدهد. می توانید به وکیلی در آن شهر وکالت دهید تا موضوع را برای شما پیگیری کند.
   موفق باشید

 31. سلام وقت بخیر چند وقت پیش حساب من به دستور پلیس فتای تهران مسدود شد و من هنوز پیگیری نکردم امروز یه نفر از شیراز با من تماس گرفت گفت سه ملیون تومن از حسابش هک شده اومده به حساب من و رفته پلیس فتا شکایت کرده ،من هم وقت ندارم برم تهران و نمیدونم سه ملیون کی و از کجا اومده یادم نیست ولی حاضرم سه تومن طرف رو پرداخت کنم ،آیا طرف بره شکایتش رو از پلیس فتا پس بگیره احتمالش هست حساب من فعال بشه ؟بدونه اینکه من برم تهران پیگیری کنم؟

  1. با سلام
   اگر جرم به صورتی مطرح شده باشد که فقط جنبه خصوصی داشته باشد -که معمولا در این قبیل جرایم این گونه است با رضایت شاکی پرونده مختومه خواهد شد. باید مطمئن شوید شاکی از هر گونه شکایت علیه شما به کلی انصراف دهد. بهتر است این رضایت شاکی به صورت محضری باشد. البته ما توصیه می کنیم جهت دستگیری هکر اصلی که معمولا قربانیان زیادی دارد در دادسرا اظهارات و دفاعیات خود را مطرح نمایید.
   موفق باشید

 32. سلام وقت بخیر.
  من دوماه پیش از یه سایت شارژ خریدم که ناموفق بود.
  الان متوجه شدم حسابم مسدود شده.و شاکی دارم.
  پلیس فتا دوتا استان مسدود کرده.ایرانشهر سیستان و بلوچستان و بندرعباس.خودم اصفهان هستم.
  با این حسابم کار نمیکردم زیاد فقط یارانه واریز میشد.متاسفانه پیامک هم فعال نبود.
  پرینت حساب گرفتم طی دو روز از یه شماره کارت پول اومده به حسابم همون لحظه برداشت شده به یه حساب دیگه.پلیس فتا اصفهان رفتم میگن ما مسدود نکردیم که پیگیری کنیم‌.باید چیکار‌کنم ؟؟؟؟

  1. با سلام
   با مراجعه به بانک شعبه دستور دهنده را استعلام کنید. بانک به شما شعبه را خواهد گفت. جهت ارائه دفاعیات و رفع مسدودی حساب باید به شعبه دستور دهنده مراجعه کنید یا وکیل بفرستید.
   موفق باشید

 33. سلام کارت عابر بنده الان دو ماه اینکه توسط مقام قضایی مسدود شده علت رو جویا شدم . گویا بدلیل تراکنش بالا و کلا حساب دو ماه کار کرده بود آیا وکیل می‌تونه این کار رو انجام بده هزینه اش چقدر میشود ؟

  1. با سلام
   امکان پیگیری این قبیل پرونده ها توسط وکیل وجود دارد. جهت تعیین دقیق حق الوکاله نیاز به بررسی بیشتر اطلاعات شما دارد.
   موفق باشید

 34. سلام من حسابم بنا به دلایلی که فکر کنم چک برگشتی بوده مسدود شده حساب یارانه هم مسدود شده از طریق بانک حالا میخوام برم حسابی که مال یارانه بوده را فسخ کنم آیا میشه آیا برم بانک مشکلی برام پیش نمیاد ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام
   مراجعه به بانک برای شما مشکلی ایجاد نخواهد کرد، اما بانک امکان رقع انسداد حساب را ندارد. مگر شعبه دستور دهنده به مسدودی حساب دستوری جهت رفع مسدودی برای بانک بفرستد. می توانید از طریق بانک مشخصات مرجع مسدود کننده حساب را جویا شوید و از طریق مرجع قضایی موضوع را حل و فصل نمایید.
   موفق باشید

 35. سلام من یک هکر پول ریخته بود حسابم که پرونده شد و یک حساب مسدود کرده پلیس فتا اما الان تو سایت ثنا می روم می زنه وضعیت پرونده مختوم شده است اما حساب من هنوز مسدود است و جزییات قبلا می دیدم ولی الان می خواهم ببینم اینو زده “اطلاع رسانی در این پرونده فقط به اشخاص ذی سمت و نمایندگان قانونی مجاز است. لطفا به شعبه مراجعه کنید”
  چیکار باید کنم حسابم از مسدودی در بیاورند (با توجه به اینکه در سامانه ثنا زده پرونده مختوم شده است؟!!

  1. با سلام
   باید با مراجعه به شعبه بررسی کنید: آیا مسدودی حساب به دلیل محکومیت قطعی شماست -که در این صورت باید جزای نقدی و یا خسارات طرفتان را بپردازید -و یا عدم رفع مسدودی به دلیل سهل انگاری در رفع مسدودی از حساب شماست.
   موفق باشید

  2. منم همین اتفاق برام افتاده یکی پول زده حساب و حسابم مسدود شده رفتم فتا میگن باید بری ب فتای مربوطه اونم تهرانه منم شهرستانم ب دلیل درسو دانشگا نمیتونم برم ایا ابلاغیه ای میاد یا اگه دادگاه تشکیل شع نتونم برم خودشون میتونن پولو ور دارن و حسابم از مسدودی دربیاد

   1. با سلام
    اگر رضایت شاکی را نداشته باشید برای شما مجازات تعیین خواهد شد و سابقه محسوب می گردد. با برداشت پول حساب شما معمولا خود به خود رفع انسداد نمی گردد.بهتر است موضوع را پیگیری کنید.
    موفق باشید

 36. سلام،من نمیدونستم کہ حسابم مسدود شدہ و بہ حسابم پول واریز کردم،الان بہ پولم نیاز دارم ولی بانک میگہ حسابم مسدودہ،من نزدیک کرج زندگی میکنم و حسابم از شھر مشھد شعبہ بانک ملی مسدود شدہ،خودم ھم نمیتونم برم مشھد ایا راھی ھستش کہ در یک ھفتہ بہ پولم برسم

  1. با سلام
   حتما باید شخصا یا از طریق وکیل موضوع را پیگیری کنید و دلایل محکم جهت دفاع ارائه نمایید تا امکان رفع مسدودی شما فراهم شود.
   موفق باشید

 37. با سلام
  مبلغ را شخصی بحساب من واریز کردن و بعد از چند روز بار رو تحویل انبار دادیم ووانت بار هم تایید ورود بار به انبار را دادن ولی قبض نگرفته وانت بعدازچند روز شخص واریز کننده به دروغ شاکی شده کالادتحویل نگرفته وحساب واریزی را مسدود کرده حالا محل واریزی شهرستان هست ومن ساکن تهران ایا به دروغ دادگاه قبول میکند شخص کالا را دریافت نکرده که حساب من را مسدود کردن

  1. با سلام
   به طور کلی اصل بر این است که اگر وجهی پرداخت شده در ازای بدهی بوده است و پرداخت بی دلیل باید با مدارک محکمه پسند از سوی طرف مقابل اثبات گردد. شما نیز دلایل خود مثل شهود را به دادگاه در صورت طرح دعوا ارائه کنید.
   پیروز باشید

 38. سلام. در تاریخ ۴/۸/۹۸ حساب من توسط پلیس فتا استان کردستان مسدود شده. من ساکن مشهد هستم و ب علت مشغله کاری نمیتونم اونجا برم. باید چکار کنم؟

  1. با سلام
   یا شخصا باید مراجعه کنید و یا باید وکیل بفرستید . می توانید لایحه دفاعیه هم از طریق پست ارسال کنید اما مرجع قضایی به دلیل حضور شما ممکن است نپذیرد و مشکلات دیگری نیز به وجود بیاید.
   موفق باشید

 39. سلام من حسابم توسط سامانه هوشمند قضایی اجرای احکام مسدود شده. پیکیری کردم کفتن توسط شعبه ۳ کیفری ناحیه ۱۴ . دلیلش نمیگن چی کار باید بکنم.

  1. با سلام
   فقط با مراجعه حضوری علت را می توانید جویا شوید. بهتر است شخصا یا از طریق وکیل جهت حضور اقدام نمایید.
   موفق باشید

 40. سلام ممنون از راهنمایی هاتون
  من حسابم مسدود شده فکر می‌کنم به علت چک برگشتی رفتم بانک علت را پرسیدم آدرس شعبه اجرای احکام را بهم داد میخوام ببینم چه جوریه دوم اینکه حساب یارانه ام را مسدود کرده ولی چند تا حساب دیگرم بازه آیا امکان داره اون حساب را هم مسدود کنه الان از زمان مسدودی حسابم ۵ ماه میگذره ممنون

  1. با سلام
   بله امکان مسدودی کلیه حساب های شما تا سقف بدهی تان وجود دارد. پرونده در مرجحله اجرای احکام است اگر رای حضوری باشد باید بدهی تان را بپردازید و اگر رای غیابی بوده است می توانید واخواهی کنید.
   پیروز باشید

 41. سلام حساب من به علت چک برگشتی مسدود شده آیا طلبکارا میتونن حساب پسرم را که مجرد و ۱۶ ساله آش را مسدود کنن ممنون

 42. سلام من بحسابم پول واریز شده منم فک میکردم برام ازیه شرکتی که براش قبلا براش کار میکردم واریز کردن.!
  حال که حساب های بانکی من مسدود شده رفتم بانک گفتن از دادگاه ۳۱تهران برات شکایت کردن منم تبریزم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنین

  1. با سلام
   همان طور که خدمت دیگر کاربران عزیز عرض کردم حتما باید حضوری یا از طریق وکیل موضوع را پیگیری نمایید.
   موفق باشید

 43. سلام خسته نباشید
  یکی از حساب های من مقدار کمی پول اومده و بعدش برداشته شده و حساب من کلا مسدود شده حالا نه تنها اون حساب بلکه همه ی حسابهای من مسدود شده . شاکی از خرمشهره . ایا باید برم خرمشهر؟ گوشیش خاموشه. و بانک هم حکم نشون میده میگه حکم قضایی که مسدود بشه. چیکار باید کنم؟ میگن نری وضعیت همینه بری هم قرار بازداشت صادر میکنن.

 44. با سلام به حساب من ده ملیون اشتباه از صندوق تعاون واریز شده است یک سال گذشته الان صندوق متوجه شده است حساب من را دربانک مسدود کرده ایا بدون داشتن مدرک مبنی بر ریختن پول ب حساب من حق مسدود حساب من را دارند؟

  1. با سلام
   نقل و انتقال وجوه کاملا مشخص است و مدارک کافی معمولا در این باره وجود دارد. اگر پول متعلق به شماست می توانید در دفتر خدمات الکترونیک قضایی دادخواست جهت رفع انسداد حساب تنظیم و ثبت کنید.

 45. سلام.میخواستم بدونم بانک ها به تازگی برای این که مشتریان رو واسه عوض کردن رمز یکبار مصرف مجبور کنن که به بانک مراجعه کنند میتونن حساب مشتری رو مسدود کنن یا نه؟

 46. با سلام،حساب من چند ماهی توسط بانک مسدود شده،فکر کنم به دلیل گردش مالی بالا این اتفاق افتاده،در حال حاضر هیچ پولی من تو این حساب ندارم و نیازی ب رفع کردن مسدودیتش ندارم.ممکنه بعدا مشکل ساز بشه حسابای دیگه منم مسدود بشن یا اتفاق دیگه ای!؟؟

  1. با سلام
   مسدودی حساب ممکن است به دلیل اتهام وارده به شما باشد که می تواند مسدودی سایر حساب های شما، حبس و جزای نقدی در آینده برایتان به دنبال داشته باشد.
   روز خوش

 47. سلام خسته نباشید
  برادر من خارج از کشور زندگی میکند مبلغی پول او‌دست یکی از دوستانش در ایران بوده ک اون پول توسط خود شخص ب حساب من واریز شده
  الان ب دلیل ی سری مشکلات اون شخص با برادرم
  میخواهد با استفاده از فیش واریزی اون مبلغ از من شکایت کند ک از من طلب دارد ایا میتواند همچین کاری کند یا نه؟؟

  1. با سلام
   در صورت شکایت قطعا امکان دفاع برای شما وجود دارد و این دفاع بسته به مدارکی که ایشان ضمیمه شکایت یا دادخواست خود خواهند کرد متفاوت است. اگر شکایتی شد جهت تنظیم لایحه دفاعیه می توانید با ما تماس بگیرید.
   موفق باشید

 48. سلام ببخشید ما اشتباهی به حساب یک شخص مبلغ سه میلیون و هشتصد پول واریز کردیم صبح که به بانک مراجعه کردیم گفتن حساب شخص مسدود شده و هیچ گونه اطلاعات و کد ملی و شماره تلفن نداد ما تبریز هستیم و حساب طرف رشت هست ما چه جوری میتوانیم بدون اطلاع شخص حساب را از مسدودیت در بیاوریم و پولمان را برداشت کنیم

 49. سلام من مدت زیادی کارتمو که رمزش هم داخل جلدش نوشته شده بود گم کرده بود ووقتی متوجه شدم کارتم نیس از طریق همراه بانک کارتمو سوزوندم
  الان از پلیس فتا تماس گرفتن ک حدود دومیلیون پول که حساب هک کردن ب کارت من ریختن
  الان من باید چیکارکنم

  1. با سلام
   باید با حضور در دادسرا از خود دفاع کنید که از موضوع مطلع نبوده اید و کارتتان مفقود شده و اگر نتوانستید این موضوع را ثابت کنید با پرداخت پول رضایت شاکی را جلب نمایید.
   پیروز باشید

 50. سلام…من از کارفرمام شکایت کردم و مراحل دادگاه طی شد و به نفع من تموم شد و رفت برای اجرا.الان تو ثنا زده انسداد حساب نمیدونم از کجا باید پیگیری کنم ؟ شماره کارتی چیزی ازم نخواستن…

 51. سلام
  خسته نباشید
  چند روز پیش حساب پاسارگاد من مسدود شد به بانک مراجعه کردم گفتن که پلیس فتا به دستور دادیار انقلاب شیراز حساب شما رو مسدود کردن بهم شماره کاشف و شماره نامه دادن که پیگیری کنم
  من خودم ساکن رشت هستم به پلیس فتا رشت مراجعه کردم گفتن که به ما مربوط نیست باید به شیراز مراجعه کنی
  با پلیس فتا شیراز تماس گرفتم کسی جواب گوشی رو نداد
  با کاشف هم تماس گرفتم گفتن باید برید شیراز اونجا دنبال کاراتون
  به اندازه مبلغی که تو حسابم بود فکر کنم باید هزینه کنم تا شیراز برم و ببینم مشکل حسابم چی بوده
  ممنون میشم راهنمایی کنید که چیکاری انجام بدم اگه اونجا نرم واسم مشکلی پیش میاد؟
  احضاریه ای هم واسم نیومده و نمیدونم دلیل مسدودی حسابم چی میتونه باشه

  تشکر

  1. با سلام
   حتما موضوع را پیگیری کنید. در صورت عدم پیگیری و صدور رای علیه شما فقط خسارت مالی شاکی جبران نمی شود بلکه مجازات خواهید شد مگر رضایت شاکی را داشته باشید.
   موفق باشید

 52. سلام من متوجه شدم که پلیس فتا حساب من و مسدود کرده به پلیس فتا مراجعه کردم میگن شخصی در شهر شمالی ایران رامسر از شما شکایت کرده هیچ راهی نیست که من در تهران پروندم و پیگیری کنم یا شماره تماس از شخص شکایت کننده پیدا کنم یا تفهیم اتهام بشم

  1. با سلام
   ممکن است در آینده از دادسرای رامسر به دادسرای تهران نیابت جهت تفهیم اتهام به شما داده شود ولی این موضوع زمان بر است. در صورت نیاز به تسریع رسیدگی باید حضوری یا از طریق وکیل پیگیری کنید.
   موفق باشید

 53. سلام.بنده ۱۵۰۰به بانک بده کار هستم.یعنی پنج قسط عقب افتاده.ایابانک میتواند به خاطر این مبلغ حساب بنده و ضامن را مسدود نماید

 54. سلام من در بانک کشاورزی ضامن بوده ام والان مدتی هست حساب منو خود بانک بلوکه کرده و به بانک مراجعه کردم رییس شعبه گفتن که باید شخص وام گیرنده پاکش را پس دهد .آیا بانک میتواند حساب یارانه را مسدود کند و جهت رفع مسدودی باید به کجا مراجعه کنم .آیا بانک مرکزی میتواند کاری انجام دهد

  1. با سلام
   امکان مسدودی برای بانک وجود دارد و تا زمانی که وام تسویه نشده باشد امکان رفع مسدودی از حساب شما نیست.
   پیروز باشید

 55. سلام و روز خوش
  من در ازای وامی که از بانک گرفتم، مبلغ سپرده خودم در بانک بعنوان ضمانت وامم بلوکه شده ….سوالم اینه که آیا این مبلغ در صورت داشتن شاکی قابل بازداشت هست یا خیر؟
  پیشاپیش ممنون از پاسخگویی تون

  1. با سلام
   در صورتی که کل مبلغ قبلا توقیف شده است امکان توقیف مجدد آن وجود ندارد. اما اگر بخشی از آن توقیف شده باشد امکان توقیف مابقی آن وجود دارد.
   روز خوش

 56. سلام اقا به کارت من مبلغ فیشینگ زده شد و من کارت های بانکیم مسدود شد
  پدرم برای من ضامن شده و بعد حساب ایشون مسدود شده از قضا حساب یارانه ماست کل پرونده هم پونصد هزار تومان بود ایا ربطی داره که برای من ضامن شده دستور مسدود حساب پدرمو بدن

  1. با سلام
   اگر دادگاه و اجرای احکام شما را احضار کند و حاضر نشوید به دلیل عدم حضور شما امکان مسدودی حساب ضامن وجود دارد.
   موفق باشید

 57. سلام وقت بخیر
  ببخشید من از حسابم موجودی میگیرم بالغ بر ۳۰۰ هزار پول تو کارتم هست
  ولی وقتی میخوام کارت بکشم میگه موجودی کافی نیس
  مشکل از کجاس

  1. با سلام
   ممکن است حساب شما مسدود شده باشد. جهت اطمینان از مشکل و رفع آن به بانک مراجعه کنید.
   روز خوش

 58. سلام.. حساب بانکی من و خانومم توسط ضامن ما که سفته ۱۵ملیونی بهش داده بودیم مسدود شده.. در صورتی که سفته بصورت امانت پیشش بود.. در غیاب ما از ما شکایت کرده حکم غیابی گرفته.. با ۲شاهد وصدای ضبط شده مکالمه بین من وضامن امکان اثبات ضمانتی بودن سفته هست؟ دوم حسابی که مسدود کرده همون بانکی که وام گرفتیم… آیا میتونه حساب‌های سایر بانک‌های ما رو هم مسدود کنه؟

  1. با سلام
   اگر موجودی حساب مسدود شده شما کمتر از پانزده میلیون تومان باشد می تواند سایر حساب هایتان را نیز مسدود کند و الا خیر. با حضور شهود در دادسرا امکان اثبات خیانت در امانت ضامن وجود دارد. به استناد شهود علیه ایشان شکایت خیانت در امانت مطرح نمایید.
   موفق باشید

 59. من با یکی از حساب های خواهرم حدود ۱ ماه که تو سایت های شرط‌بندی بازی می کردم. که متوجه شدم آن حساب بلوکه شده که همون موقع حدود۶۰۰،۰۰۰ تومان رو کارت بودکه ۶۰۰،۰۰۰تومانش روز قبل از حساب بابام انتقال داده بودم. پس از تماس با خواهرم متوجه شدم تمام حساب هاش غیر فعال شدن. الان سوالم اینه که: ۱_آیا مبالغ روی حساب ها،مثلا پولی که از کارت پدرم انتقال داده بودم بانک بهمون پس میده.؟ ۲_مشکل قانونی برای خواهرم پیش میاد یا نه؟ ۳_راهنمایی کنید که الان چیکار کنم بهتره.؟ خیلی ممنونم به خدا آبروم میده چیزی بشه خواهرم.

  1. با سلام
   وقتی حسابی مسدود شود با توجه به دستور قضایی تا مبلغ مشخصی در حساب مسدود می شود و اینکه منبع پول کجاست مهم نیست. پس امکان استرداد پول پدرتان وجود ندارد. دوم اینکه قطعا مشکل قانونی برای خواهرتان به وجود می آید مگر اینکه ایشان شما را به عنوان استفاده کننده از حساب معرفی کنند و شما نیز مسئولیت را بر عهده گیرید. شرکت در سایت های شرط بندی جرم است. اما اگر سابقه نداشته باشید می توانید در مجازات تخفیف بگیرید. بهتر است از بانک بپرسید کدام مرجع قضایی حساب را مسدود کرده است و با مراجعه حضوری اعلام کنید شما از حساب استفاده کرده اید و درخواست تخفیف در مجازات کنید.
   موفق باشید

 60. سلام من برام پیام اومده مبلغ ۵۷۰۰۰۰هزار تومن داخل حسابم مسدود شده فقط دو هزار تومن نشده حتی میخوام اونم دست بزنم باز میگه موجودی کافی نیست ممکنه کسی شکای کرده باشه مسدود شده باشه

  1. با سلام
   معمولا مسدودی حساب به دلیل شکایت شاکی است. بهتر است موضوع را از بانک پیگیری کنید.
   پیروز باشید

  1. با سلام
   بله . هر مالی به صورت سهام یا وجه یا سایر اموال منقول و غیر منقول قابل توقیف می باشد.
   موفق باشید

 61. سلام اگه بع کارت من از کارت هکی مبلغ فیشینگی زده شده باشد چطوری میتوانم در دادگاه ثابت کنم که من بی گناهم و فقط پول فیشینگی به کارتم زده شده

  1. با سلام
   بدین منظور باید ثابت کنید کارت شما جعل شده و یا از اطلاعات آن سو استفاده شده است. می توانید یک شکایت بابت جعل کارت بانکی و یا فیشینگ در دادسرا مطرح کنید و اگر مورد مشکوکی وجود داشته گزارش دهید تا مورد بررسی قرار گیرد و اطلاعات این پرونده را جهت دفاع ارائه نمایید.
   موفق باشید

 62. سلام،چندی پیش تمام حسابهای بنده را مسدود کردند،فکر کنم بعلت چک برگشتی.ولی حساب یارانه ام را مسدود نکردند، و کمی بیشتر ازمبلغ یارانه داخل حسابم موجودی دارم،آیا امکان نگهداری وجه زیاد در حساب یارانه ایم را دارم؟آیا ممکن هست که این حساب را هم مسدود کنند،ویا مازاد بر یارانه ام را مسدود کنند؟

 63. سلام از بنده به انوان کلاهبرداری اینترنتی در شهرستانی شکایتی شد که از طریق پلیس فتا حصاب بنده و یک شخصی که بذاش پپل واریز کرده بودم مصدود شد ابتدا یک کار بهد دوتا از حسابای بنده و یک حساب اون فردیکه پول بذاش واریز کرده بودم بعد از گذشت یکسال پرونده حکم قطعی منع تعقیب قضایی روش خورد ولی توضیح داده شده که شاکی میتونه از طریق حقوقی شکایت کنه میخاستم ببینم الان یکماه از حکم قطعی گذشته میتونم بذای باز کردن حساب اقدام کنم آیا و باید از کجا پیگیری کنم توضیح اینکه دادسرای شهرستان بهبهان این پرونده رو رسیدگی کرده و بنده تهران هستم بفرمایید حتما باید برم اونجا برای باز کردن حسابام و اون بنده خدا چی اون باید چکار کنه حسابش باز شه با تشکر فروان و خسته نباشید بابت مطالب مفید به فایده تون

  1. با سلام
   می توانید رفع مسدودی حسابتان اقدام کنید. می توانید برای شعبه رسیدگی کننده نامه بفرستید، ولی این نوع پیگیری نسبت به مراجعه حضوری زمان بیشتری نیاز دارد.
   موفق باشید

 64. سلام من دیروز حسابم مسدود شد به مبلغ ۱میلیون تومان امروز رفتم بانک گفتن دستور قضایی بوده بعد فردی که داخل باجه بود گفت بشین زنگ بزنم به شعبه ای که مسدود کرده بعد چند دقیقه گفت بیا مشکل حل شده و حسابم از مسدود در آوردن بنظرتون کسی شکایت کرده بود آخه داشت به طرف میگفت من پولی که اومده به کارتو پس میدم شما هم مشکل حل کنید اگه به دستور قضایی بود به این سرعت حسابم باز می‌شد؟؟ یا هنوز مشکل قضایی دارم فقط حسابم باز شده؟
  آیا مشکل قضائی نبوده پس چرا گفت قضائیه

  1. با سلام
   بهتر است مشخصات شعبه دستور دهنده را از بانک دریافت کنید و به مرجع قضایی مراجعه کنید تا کیفیت موضوع را بررسی کنید.
   موفق باشید

 65. سلام بانک سپه به خاطر قسط عقب افتاده حسابم را مسدود کرد بدون هیچ گونه دستور قضایی یا مدرک دیگر از بانک مرکزی قسط عقب افتاده ی قسط بوده و الان هم بروز می باشد میخوام شکایت کنم از شخص رئیس بانک شکایت کنم و به کجا؟ و اینکه کارشان غیر قانونی بوده؟

  1. با سلام
   اگر اطمینان دارید بدون دستور قضایی حسابتان مسدود شده به قراردادتان با بانک مراجعه نمایید. ممکن است در قرارداد بانک این موضوع با شما درج شده باشد.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code