چگونه از کلاهبرداری اینترنتی شکایت کنیم؟

کلاهبرداری رایانه ای
کلاهبرداری اینترنتی

کلاهبرداری اینترنتی از جمله جرایمی است که به موازات پیشرفت فناوری های نوین در سراسر دنیا و از جمله ایران گسترش یافته و به اشکال مختلف اموال اشخاص حقیقی و حقوقی را مورد تهاجم قرار داده است.

کلاهبرداری چیست؟

کلاهبرداری همواره مستلزم اینست که بزهکار با فریب اشخاص حقیقی یا حقوقی مردم را به وجود شرکت ها، کارخانجات یا به طور کلی هر امر واهی و غیر واقعی امیدوار کند یا آنان را از امور موهومی بترساند و یا اقدام به جعل عناوین نماید و در نهایت از این طریق اموال افراد را در قالب اسناد مالی، وجوه نقد یا سایر اموال منقول و غیر منقول برباید. (ماده ۱ فانون تشدید مجازات مرتکبین اختلاس، ارتشاء و کلاهبرداری)

در شکل سنتی آن معمولا کلاهبردار با افراد ارتباط فیزیکی و رو در رو بر قرار نموده و از این طریق با فریب شخص مال او را می برد. در نتیجه معمولا کشف جرم، شناسایی مجرم و دستگیری وی معمولا امکان پذیرتر است.

کلاهبرداری اینترنتی چیست؟

در شیوه های امروزی تر کلاهبرداری – که با پیشرفت تکنولوژی و افزایش جایگاه فن آوری و ابزار های مدرن در نزد مردم ارتباط تنگاتنگی دارد – کلاهبرداری از طریق فریب اشخاص در مورد امور واهی یا جعل عناوین و ..  از طریق ایجاد یا تغییر یا دستکاری در داده های موجود در سیستم های رایانه ای صورت می گیرد و این موضوع در نهایت به ربودن اموال شخص منجر می گردد.(ماده ۱۳ قانون جرایم رایانه ای)

اغلب برای دسترسی به داده های نخست جهت بردن مال دیگران شیوه هایی به کار گرفته می شوند که به آنها مهندسی اجتماعی می گویند – مهندسی اجتماعی معمولا به اقدامات فریب کارانه کلاهبرداران برای بدست آوردن داده های مختلف از اشخاص گفته می شود- یا جرایم دیگری مانند ربودن داده ها و دسترسی غیر مجاز به داده های دیگری مقدمه کلاهبرداری واقع می گردند. در این قبیل موارد به نظر می رسد امکان بررسی موضوع با توجه به تعدد جرم مطرح باشد.

اگر در گذشته و در شکل سنتی کلاهبرداری امکان فریب ماشین ها و دستگاه ها امری بحث بر انگیز بود؛ امروزه در اینکه کلاهبرداری اینترنتی در بسیاری موارد می تواند از طریق فریب ماشین ها صورت گیرد تردیدی در بین افراد وجود ندارد.

مجازات کلاهبرداری اینترنتی چیست؟

متاسفانه علی رغم اینکه کلاهبرداری رایانه ای – که در میان مردم بیشتر به کلاهبرداری اینترنتی مشهور می باشد – بسیار افزایش داشته است؛ قانون جرایم رایانه ای  اقدام به کاهش مجازات این مجرمین نموده است. این قانون حداقل مجازات حبس را مانند گذشته یک سال در نظر گرفته، ولی حداکثر آن را از هفت سال به پنج سال کاهش داده است.

در مورد جزای نقدی نیز در حالی که قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری جزای نقدی را معادل مال حاصل از جرم  و در هر حال مجرم را ملزم به پرداخت آن دانسته بود؛ قانون جرایم رایانه ای جزای نقدی بین بیست میلیون ریال تا یک صد میلیون ریال را برای کلاهبرداران اینترنتی در نظر گرفته و قاضی را در حکم بدان مخیر نموده است.

درست است منتقدین حبس مجرمین معتقدند حبس در بسیاری از موارد امکان اصلاح مجرم را همراه ندارد؛ اما کاهش جزای نقدی در حق دولت با توجه به هزینه های گزاف این جرایم برای سیستم قضایی به نظر منطقی نیست.

بدیهی است رد مال در هر دو حالت بر عهده کلاهبردار می باشد.

انواع رایج کلاهبرداری اینترنتی در ایران:

در این قسمت برخی از روش های رایج مهندسی اجتماعی در ایران که منجر به کلاهبرداری از افراد و شرکت ها می شوند را به نقل از منابع معتبر خبری  مانند پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا بررسی می کنیم. در بیشتر این اقدامات هدف اصلی مجرمین دستیابی به اطلاعات کارت بانکی افراد از طرق مختلف و سپس برداشت غیر مجاز از حساب آنان می باشد.

۱- فروش اقلام و ارائه خدمات به ارزانترین قیمت در بازار به طوری که حتما افراد نسبت به خرید آن وسوسه شوند. گاه این کالا می تواند پوشک یا تور مسافرتی و … باشد.

در این روش مجرم سایبری از طریق ایجاد سایت های فروشگاهی غیر معتبر که دارای نماد اعتماد الکترونیک نیز نیستند و با وسوسه مصرف کننده آنها را به ارائه اطلاعات کارت بانکی شان در درگاه های پرداخت جعلی ترغیب می نمایند و سپس با ذخیره این اطلاعات اقدام به خریدهای اینترنتی یا انتقال پول از این حساب ها می کنند.

۲- متاسفانه در برخی از موارد دیده شده کلاهبرداری اینترنتی در قالب پوشش امور خیریه مانند موسسات جعلی خیریه یا ارائه شماره حساب برای کمک به مردم در حوادث غیر مترقبه مانند سیل اخیر صورت می گیرد.

این کلاهبرداران مستقیما با ارائه شماره حساب وجوه مردم را جمع آوری کرده و به جیب می زنند و یا با راهنمایی افراد به درگاه های پرداخت جعلی بانک های مختلف اطلاعات حساب و سپس پول شان را می ربایند.

۳- در بسیاری از موارد دیده شده با تماس های تلفنی و به بهانه برنده شدن جایزه یا رفع مشکل پرداخت حقوق افراد کشاندن افراد به صورت تلفنی یا با کشاندن آنها پای دستگاه های خود پرداز حساب اشخاص خالی شده است.

۴- ارائه اینترنت رایگان و نامحدود در مکان های عمومی حتی گاه در هتل ها و رستوران ها می تواند به هک شدن سیستم های رایانه ای افراد و سرقت اطلاعات بانکی یا سایر اطلاعات شان منجر گردد.

۵- در سال های اخیر سایت ها و کانال های تلگرامی شرط بندی به خصوص در مناطق محروم که جوانان با فقدان امکانات تفریحی و کار مواجه بوده اند توانسته اند با کسب وجوه مختلف از افراد قربانیان زیادی بگیرند.

۶- استفاده از رسید سازهای تقلبی جهت تایید واریز وجه و خرید از افراد نیز متاسفانه امری رایج است.

کلاهبرداری اینترنتی

۷- اسکیمرها با جعل کارت های بانکی می توانند مستقیما یا غیر مستقیم و با واسطه در برداشت و انتقال وجوه از حساب شما مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین از ارائه رمز کارت خود به دیگران خودداری کنید و مراقب دستگاه های خود پرداز ثابت و سیار باشید.

کلاهبرداری اینترنتی

قطعا شیوه های متعدد و متنوعی جهت کلاهبرداری رایانه ای وجود دارد و موارد گفته شده صرفا اموری است که امروزه رایج هستند. بنابراین با توجه به به روز شدن شیوه های کلاهبرداری به موازات به روز شدن فن آوری امری ضروری می باشد و جهت کاهش این جرایم هشیاری و آگاهی عموم نسبت به فضای سایبری و جرایم سایبری اجتناب ناپذیر است.

 انگیزه کلاهبرداری اینترنتی:

به نظر می رسد مهمترین انگیزه کلاهبرداران رایانه ای به ویژه در ایران کسب ثروت های هنگفت یک شبه باشد. در این بین گاه انتقام جویی های شخصی نیز می تواند مزید بر علت واقع گردد.

شکایت از کلاهبرداری اینترنتی را کجا مطرح کنیم؟

شکایت از جرایم کلاهبرداری اینترنتی را مانند سایر جرایم رایانه ای باید ابتدا در دادسرای جرایم رایانه ای مطرح کرد. سپس از طریق پلیس فتا تحقیقات لازم را پیگیری نمود تا در نهایت در دادگاه به صدور حکم بیانجامد.

قطعا مشورت با وکلای متخصص قبل از طرح هر گونه شکایت می تواند شما را یاری رساند تا در کمترین زمان و کمترین هزینه حقوق خود را احیا نمایید.

پیشگیری از کلاهبرداری اینترنتی:

با توجه به اینکه در بسیاری از موارد در کلاهبرداری اینترنتی قربانی مستقیما با کلاهبردار رو به رو نمی شود و هم چنین به دلیل استفاده کلاهبردار از فناوری های به روز و هم چنین تعداد زیاد قربانیان این جرایم در مدت زمان کوتاه در مقایسه با کلاهبرداری سنتی کشف این جرایم و دستگیری این مجرمین دشوار تر و گاه همراه با صرف وقت و هزینه بسیار است.

بنابراین همواره بهترین راه مقابله با این قبیل جرایم رایانه ای پیشگیری از وقوع آن است.

الف) در صورتی که کسب و کار شخصی دارید نکات ذیل را حتما رعایت کنید:

۱- امنیت وبسایت و کسب و کارتان را از طرق مختلف مانند استفاده از فایروال ها، آنتی ویروس ها، آنتی اسکم ها و .. تامین نمایید.

۲- کلیه نرم افزارهایتان را مرتبا به روز رسانی کنید.

۳- از رمز عبور هایی با حداقل هشت بخش استفاده کنید و آن ها را مرتبا تغییر دهید.

۴- شبکه اینترنت خود را ایمن سازید.

۵- سوابق کارمندان تان را بررسی کنید و نکات ایمنی لازم در فضای سایبری را به آن ها آموزش دهید.

۶- نسخه پشتیبان از داده هایتان تهیه کنید.

۷- همواره ایمنی وبسایت تان را چک کنید.

۸- از متخصصین امنیت برای تامین امنیت وبسایت تان بهره بگیرید.

موارد ذکر شده در این قسمت صرفا برخی از مهم ترین نکات است. برای مطالعه موارد بیشتر در این مورد می توانید به صفحه امنیت کسب و کار های اینترنتی در فضای سایبری مراجعه نمایید.

ب) در صورتی که می خواهید امنیت خود و خانواده تان را در اینترنت تامین کنید بهتر است به موارد زیر توجه ویژه ای داشته باشید:

۱- می توانید از نرم افزارهای محافظت کننده مانند نرم افزارهای ضدجاسوسی و فایروال ها استفاده و آنها را دائما به روز کنید.

۲- در تعاملات خود در شبکه های اجتماعی مراقب باشید و از ارسال اطلاعات خصوصی تان در معرض عموم بپرهیزید.

۳- از اینترنت های ایمن استفاده کنید. استفاده از نت های عمومی و خرید یا پرداخت آنلاین با استفاده از آنها خطرناک است و می تواند اطلاعات کارت بانکی شما را در اختیار مجرمین سایبری قرار دهد.

۴- در هنگام خرید اینترنتی نکات ایمنی را رعایت کنید.

۵- از باز کردن ایمیل های ناشناس و کلیک کردن بر روی فایل ها یا لینک های ضمیمه این ایمیل ها جدا خودداری نمایید.

۶- رمز عبور ایمیل یا شبکه های اجتماعی و هم چنین کارت بانکی و یا اطلاعات آن را به راحتی در اختیار سایرین قرار ندهید.

۷- دانش خود را نسبت به فناوری های مورد استفاده مانند اینترنت، شبکه های اجتماعی و … افزایش دهید.

۸- از سایت های ناشناس و نامعتبر خرید نکنید.

برای مطالعه بیشتر در این مورد می توانید به صفحه امنیت اشخاص در فضای سایبری نگاه کنید.

نمونه رای قضایی در مورد کلاهبرداری اینترنتی:

«شاکی: آقای ج.ر.

متهم: آقای ع.س.

اتهام: برداشت غیر مجاز وجه از طریق سامانه رایانه ای(کلاهبرداری رایانه ای)

گردشکار: پس از ارجاع پرونده به این دادگاه و وصول به شعبه ثبت و پس از جری تشریفات قانونی دادگاه در وقت مقرر/ فوق العاده بتصدی امضا کننده ذیل تشکیل است با بررسی پرونده ختم رسیدگی را اعلام و با استعانت از خداوند متعال به شرح ذیل مبادرت به صدور رای می نماید.

رای دادگاه

در خصوص اتهام آقای ع. س. ۲۹ ساله و فاقد سابقه محکومیت کیفری دائر بر برداشت غیر مجاز وجه از طریق سامانه رایانه ای (کلاهبرداری رایانه ای) به میزان چهار میلیون و نهصد هزار ریال موضوع شکایت آقای ج.ر. با عنایت به اوراق و محتویات پرونده و مفاد کیفر خواست دادسرا و دلایل احصایی در آن و شکایت شاکی و گزارش نیروی انتظامی و اظهارات و اقاریر صریح متهم و قراین و امارات موجود بزهکاریش محرز و مسلم بوده و با استناد به ماده ۱۳ قانون جرایم رایانه ای علاوه بر رد مال ( و با در نظر گرفتن تخییر دادگاه در انتخاب مجازات و ملاحظه شرایط خاص متهم ) به پرداخت بیست میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم می گردد. رای صادره حضوری محسوب و ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل تجدید نطر در محاکم تجدید نطر استان تهران می باشد.

صدیقی- رئیس شعبه ۱۰۸۳دادگاه عمومی جزایی تهران – ویژه کارکنان دولت»

 

273 Comments

 1. سلام
  چند وقت پیش یه پیام دریافت کردم که با کارت. بانکی روزی دویست هزار تومان درآمد کسب کنید و من فریب خوردم بعد از گذشت سه روز کارتم سوخت و با کارت من کلاهبرداری کردن میشه راهنمایی کنید کجا باید برم برای شکایت

  1. با سلام دوست عزیز
   متاسفانه شما در دام اجاره کنندگان کارت بانکی افتاده اید و ممکن است به دلایلی مانند مشارکت یا معاونت در فرار از مالیات، کلاهبردای یا پولشویی و … تحت تعقیب قرار گیرید. جهت اثبات حسن نیت خود بهتر است سریعا به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه کرده و اقدام به شکایت تحت عنوان کلاهبرداری و خیانت در امانت از اجاره کنندگان کارت بانکی نمایید. پرینت حساب و کلیه اطلاعاتی که از اجاره کننده دارید را ارائه کنید. با توجه به پیچیدگی های این قبیل موضوعات بهتر است از کمک وکلای متخصص سایبری جهت مشاوره پیوسته، تنظیم شکواییه و لوایح و انجام وکالت تان استفاده نمایید.
   موفق باشید

 2. سلام
  مدتیست گروهی به اسم عرفان و انرژی درمانی در جهت بازکردن چاکراها و انرژی کندالینی گروههای پولی و کارگاههای اینترنتی برگزار میکنند و ازین طریق پولهایی را به جیب می زنند و گاها از افراد خواسته شده حضورا برای دریافت انرژی مراجعه کنند و شنیده شده پیشنهادات سکسی هم توسط مرشد مربوطه به بعضی از خانمها داده شده است. آیا این موارد هم جزو جرایم اینترنتی محسوب میشود؟

  1. درود
   با توجه به اینکه تبلیغات و عضو گیری و اموری از این قبیل از طریق سایت و اینترنت انجام می شود بهتر است جهت تحقیقات فنی بهتر در این باره از طریق دادسرای جرایم رایانه ای علیه افراد مذکور تحت عنوان کلاهبرداری و جرایم علیه عفت عمومی شکایت کنید. در صورت نیاز به مشاوره تخصصی تر می توانید با ما تماس بگیرید.
   روز خوش

 3. برای آشنایی با تمامی روش های کلاهبرداری اینترنتی این مقاله را از لینک زیر دانلود کنید . آموزش تمامی روش های کلاهبرداری و روش های مقابل با آنها :
  http://bit.ly/2JdCPPn

 4. باسلام.سال۹۶ازطریق سایت دیوار بااگهی درمورد فروش کنسول بازی ارزان قیمت .بااگهی دهنده اشناشده بعداز چند خرید که نقد بود اجناس فاکتور اخر را برای من ارسال نکرد.قانون در مورد این پرونده کجا هست که استناد کنم بهش که کلاه برداری هست یا خیر.با تشکر

  1. درود بر شما
   شما می توانید برای شکایت از این موضوع مطابق ماده ۱۳ قانون جرایم رایانه ای تحت عنوان کلاهبرداری به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه کنید.
   موفق باشید

   1. باتشکر. انجام دادم ولی قاضی رای داده چون قبلاخرید داشتی وجنستو داده پرونده حقوقیه.!!چی پیشنهاد میکنین

    1. با سلام
     ابتدا در صورتی که هنوز مهلت دارید به نظر قاضی اعتراض کنید اگر رای قطعی شده است چاره ای به جز ارایه دادخواست حقوقی نیست.
     موفق باشید

 5. با سلام
  چندروز پیش از طریق سایت با خانمی اشنا شدم ، خودش ادعای رابطه سالم و صیغه موقت میکرد بدین منظور مبلغی را از من درخواست کرد و من هم اشتباها پرداخت کردم .
  از ان زمان به بعد تلفن جواب نمی دهد.
  خواستم نظر شما را در مورد برخورد قضایی با این موضوع بدانم .

  1. با سلام
   به نظر مشکلی برای شکایت قضایی وجود ندارد. در صورتی که نکته محرمانه ای در این خصوص وجود دارد جهت مشاوره دقیق تر می توانید با وکلای ما تماس بگیرید.
   موفق باشید

 6. سلام. شرکتی به اسم برآیند تدبیراندیشه از تهران مدعی ارسال داروهای گیاهی آراپیس را دارد. به اسم آن شرکت پول واریز کرده ام ولی داروهای مورد نظر را ارسال نمی کندوتلفنش هم سرکاری است. منشی تلفنی جواب میدهد وفقط پشت خط نگه میدارد. چکار باید بکنم؟

  1. درود بر شما
   مجوز شرکت و سایت را بررسی کنید در صورتی که فاقد مجوز است از طریق دادسرای جرایم رایانه ای و در صورتی که سایت مربوطه مجوزهای مربوطه را دارد از طریق تعزیرات و اتحادیه کسب و کارهای مجازی شکایت کنید.
   پیروز باشید

 7. سلام، من از کالای اینترنتی خودم راضی نیستم، میگم این اون چیزی نیست که شما گفته بودید، فروشنده هم میگه همینی که هست. به کجا شکایت کنم؟ آیا اصلن شکایت من تاثیر داره؟!

  1. با سلام
   در صورتی که کالای ارسالی با کالایی که در سایت معرفی شده بوده متفاوت است باید از طریق تعزیرات و اتحادیه کسب و کارهای مجازی و سایت ای نماد طرح شکایت کنید.
   موفق باشید

 8. لعنت به این مسئولین.

  منم همین امروز سرم کلاه رفت . همین الان اس ام اس همون هر چی تو کارتم بوده خالی شده….. درگاه قلابی رفتم …..لعنت لعنت لعنت

 9. سلام من خرید اینترنتی کردم ومتاسفانه ازلحظه ی واریزپول بلاک شدم می خوام این بلا سربقیه نیاد ودست این سودجوهاکوتاه بشه چه باید کرد یاکجابایدرفت لطفا راهنمایی کنید باآدرس ممنون

  1. سلام باید به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه کنید برای شکایت، کارت ملی و رسید واریز پول و مدارک دیگرتان را همراه داشته باشید. دادسرای جرایم رایانه ای در تهران در صادیقیه. بلوار اباذر واقع شده است.

    1. سلام دوست عزیز
     هزینه شکایت کیفری بیست هزار تومان است، اما در مورد پول نیاز به زمان و پیگیری شما دارد.
     موفق باشید

 10. سلام
  از طریق نرم افزار شیپور کالایی رو خرید کردم و مبلغ کالا رو به حساب فروشنده واریز کردم که کالا برام ارسال کنه ولی دیگه جواب تماس منو نمیده. از چه طریقی میتونم پیگیری کنم.

 11. سلام من از یه خانوم تو تلگرام‌ به اسم مهسا که شاید هم مهسا نیست و پسره‌ اون برای اموزش اد کردن عوض بیشتر از دویست نفر و دوسره کردن مخاطبان رابه قیمت ۵۰ تومان میفروخت ولی من اشتباها پول را واریز کردم و شماره‌ کارت ایشون روهم دارم باید چگونه شکایت کنم ازش

  1. سلام
   چطور اشتباهی پول را واریز کردید؟ با توجه به رسید واریز پول از صاحب کارت می توانید شکایت کنید.
   با آرزوی موفقیت

 12. سلام یه محصولی سفارش دادم
  با مبلغ ۸۰۰ تومان ولی اورجینال نبود
  اما بسیار مشابه بود
  با توجه به اینکه خودم خواستم خرید کنم از اون آنلاین شاپ میتونم شکایت کنم ؟ چقدر زمان میبره ؟

  1. سلام بر شما
   در صورتی که در سایت قید شده باشه کالا اور جینال نیست نمی تونید ولی اگر به عنوان کالای اورجینال فروشنده کالا را فروخته پس می توانید از تعزیرات و اتحادیه کسب و کارهای مجازی موضوع را پیگیری کنید.
   پیروز باشید

 13. سلام. من از دیوار خرید اینترنتی کردم. ولی بعد از پرداخت پول گوشی رو خاموش کردن. به پلیس فتا مراجعه کردم میگه برید دادسرای جرایم رایانه ای تو صادقیه. رفتیم اونجا گفتن باید برید شورای حل اختلاف. رفتیم اونجا میگن به مربوط نمیشه برید دفتر خدمات الکترونیک قضایی. اونجا رفتیم میگن به مربوط نیست. به پلیس ۱۱۰ رنگ زدم میگه می خواستید حواستون رو جمع کنید تا ازتون کلاه برداری نشه.
  هیچ مرجعی متاسفانه پاسخگو نیست.

  1. سلام دوست عزیز
   متاسفانه دعاوی مربوط به دیوار و شیپور دیگر در دادسرای جرایم رایانه ای بررسی نمی شوند مگر موارد به خصوصی. برای بررسی به شورای حل اختلاف باید مراجعه کرد. منتها دادخواستهای شورای حل اختلاف را باید ابتدا در دفتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت کرد و شما با مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک دیگری آنها را قانع کنید تا دادخواست شما را ثبت کنند و به شورای حل اختلاف محل مربوطه ارسال نمایند.
   موفق باشید

 14. با سلام و درود با شخصی از اتباع افغان مراوده مالی داشتم پولی به حساب ایشان واریز نمودم و سپس به صورت اینترنتی برداشت کردم به صورت اقساطی ضمنا شماره آپی که برداشتها میشد شماره خود ایشان بوده و پیامک تایید اولیه روی خط ایشون صاحب حساب بوده اکنون با برادر بنده مشکل پیدا کردن و رفتن ابتدا شکایت حقوقی مطالبه وجه کردن و الان شکایت کلاهبرداری اینترنتی راهکار چیست ممنون از پاسخگوییتون

  1. سلام بر شما دوست عزیز
   شما با اثبات مراوده مالی بر اساس اسناد و مدارک و یا با شهادت شاهدان می توانید مبرا شوید از اتهام وارده. البته توصیه میکنم به صورت جزیی تر دفاعیات خود را به کمک وکیل تنظیم کنید تا حرف نسنجیده ای باعث تضییع حقوق تان نگردد.
   روز خوش. موفق باشید

 15. سلام برادرم به حساب خانومی که نمیشناختن پول واریز کردن برای رابطه جنسی اون خانوم هم گوشیشو دیگه جواب نمیده ایا میشه شکایت کرد؟

  1. سلام
   بهتر است دعوای حقوقی مطرح کنید تحت عنوان ایفای ناروا و اشتباه در واریز پول برای آن فرد وجه مورد نظر را بر اساس پرینت واریز مطالبه نمایید.
   موفق باشید

 16. سلام وقت بخیر
  امشب مبلغ ۶۴۰ هزار تومان به صورت اینترنتی از کارت من کسر شده. چطور میتونم پیگیری و پولم رو برگردونم؟ واقعا شکایت فایده ای داره؟
  ممنون

  1. درود بر شما
   قطعا شکایت در صورت پیگیری نتیجه خواهد داد. معمولا مجرمین از افراد متعدد مبالغ اندک برداشت می کنند تا قربانی موضوع را پیگیری نکند. بنابراین جز شما شاکیان دیگری هم خواهند بود. جهت شکایت باید همراه با کارت ملی و پرینت واریز وجه به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه کنید.
   مولفق باشید

 17. سلام ببخشید من تو اینستاگرام یه جفت کتونی خریدم پول رو واریز کردم ولی اونا منو بلاک کردن به کجا باید مراجعه کنم ایا؟؟

  1. با دور بر شما دوست عزیز
   جهت شکایت با به همراه داشتن کارت ملی و فیش واریزی به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه نمایید
   موفق باشید

 18. باسلام
  من چند روز پیش یه پیامی مشاهده کردم که مبلغ ۶۰۰۰۰۰۰ریال انتقال از حساب رفتم شکایت و اینا بعد با یه نامه از دادگاه رفتم مشخصات حساب اون شخصو در آوردم (صورتحساب ۲ روز)حدودا ۷۰ تا انتقالی داشته خواستم بدونم ادامه بدم شکایتمو یا… چون مبلغ کمه شکایت کردم ، فک کردم حتما میگن، میبینن پول کم از حساب کسر شده پیگیر نمیشن و اینا

  1. با سلام
   حتما شکایت خود را پیگیری کنید. معمولا مجرمین سایبری از افراد متعدد مبالغ اندک سرقت می کنند. میزان مبلغ تاثیری در نتیجه شکایت شما ندارد.
   موفق باشید

 19. سلام من از اینستاگرام سفارش دادم و بعد از واریز مبلغ جواب ندادن و نهایتاً هم سفارشم رو دریافت نکردم و بلاکم کردند مبلغ زیادی نبوده ٢٠٠ هزار تومن بوده ولی میخوام پیگیری کنم که ایشون دیگه نتونن سر خیلیای دیگه رو کلاه بذارن با توجه به همه شرایط باید به کجا مراجعه کنم دادسرا یا شورای حل اختلاف؟

  1. سلام
   شما می توانید با پرینت حساب واریز مبلغ به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه کرده و شکایت خود را در آنجا مطرح نمایید. میزان مبلغ تاثیری در شکایت ندارد و این افراد معمولا از افراد متعدد مبالغ اندک به سرقت میبرند و بنابراین بهتر است حتما شکایت کنید.
   موفق باشید

 20. سلام من هم طعمه یکی از شیادین شدم و تماس گرفتن و گفتن برنده ۵ میلیون تومن شدین و با اصرار به عابر بانک رفتم و گیج و مبهم بودم و موجودیمو لو دادم بعد هم نزدیک ٢ میلیون تومن کارت به کارت کردم!
  الان خیلی حالم گرفته ست لطفا راهنماییم کنین چقدر زمان میبره به حقم برسم؟ آیا پولم برمیگرد؟

  1. سلام بر شما
   شما نیز باید همراه با پرینت حساب و کارت ملی و شماره تلفن تماس گیرنده جهت شکایت به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه نمایید. مدت زمان رسیدگی بسته به میزان پیگیری شما دارد و تا قطعی شدن رای معمولا مقداری زمانبر است.
   پیروز باشید

 21. باسلام
  همسرمن چندروز پیش یه آگهی برای استخدام شرکت نفت رو توی دیواردیدن که وقتی به صاحب این آگهی پیام دادن ،به همسرم سایت شرکت نفت رومعرفی کردن همسرم وارد سایت شدن واطلاعات بانکی شون رودادن تمام حسابش که ۷میلیون وپونصد تومن بوده خالی کردن ,اون آقاالان آگهیشون روهم ازتوی دیوارپاک کردن شوهرم هم شمارشون رو ازتوی گوشی اشتباهی پاک کردن حالا چکارکنیم

  1. سلام
   با در دست داشتن پرینت حساب و کارت ملی برای شکایت به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه نمایید.
   موفق باشید

 22. سلام. از شرکت آرین جوجه که تو تبریز و ارومیه هست به مبلغ ۴۰۰ هزار تومن تخم اردک و قو گرفتم ولی همه تخمهایی که فرستادند فاسد بودند. میتونم شکایت کنم؟ میشه کاری کرد؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله می توانید موضوع را از تعزیرات یا اتحادیه با طرح شکایت پیگیری نمایید.
   موفق باشید

 23. سلام به بهانه دریافت مدرک آیلتس از طریق واتس آپ ،حدود ۹ میلیون پول واریز ،و چند روز بعد بلاک شدم،چطور میتوانم طرح شکایت کنم

  1. سلام
   برای دریافت مدرک بدون ازمون پول واریز کردید؟
   برای شکایت می توانید به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه نمایید.
   موفق باشید

 24. با سلام من دریک در گاه پرداخت قلابی وارد شدم و در دام افتادم و در مجموع ۵ میلیون از دو کارت ضرر کردم شماره موبایل شماره کارت و درگاه طرف و اطلاعات دو اکانت تلگرام کلاهبردار را دارم لطفا راهنمایی کنید

  1. درود بر شما
   با توجه به مدارکی که دارید در دادسرای جرایم رایانه ای شکایت کنید، حتما به نتیجه خواهید رسید. جهت تنطیم شکواییه می توانید از گروه حقوقی دادآر کمک بگیرید.
   موفق باشید

  1. درود بر شما
   با پیگیری مرتب شکایت خود احتمال بازگشت پولتان بسیار زیاد است. برای شکایت باید با همراه داشتن پرینت حساب به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه نمایید.
   روز خوش

 25. با سلام من چند وقت پیش از یک سایت اجناسی خریداری کردم و از درگاه خود سایت پول رو پرداخت کردم و سایت هم پیام داد که پرداخت شما موفقیت آمیز بود و شماره پیگیری هم داد و من چک کردم پول هم از حسابم کم شد و من از صفحه تاییدیه اسکرین شات هم گرفتم اما اجناسو برام نفرستادن و وقتی بهشون پیام دادم گفتن که پراختتون نا موفق بوده و من اسکرین شات تایید سایتشونو براشون فرستادم که پرداخت موفقیت آمیز بوده ولی میزنن زیرش و میگن پول به حسابشون نرفته من هم حساب بانکیمو چند بار چک کردم واقعا پول از کارتم کم شده حالا چیکار باید بکنم؟

  1. درود بر شما کاربر گرامی
   در صورتی که کسب و کار قانونیست از اتحادیه کسب و کارهای مجازی و تعزیرات شکایت خود را با توجه به پرینت حساب پیگیری نمایید. در غیر این صورت با شکایت در دادسرای جرایم رایانه ای موضوع را دنبال کنید.
   روز خوش

 26. سلام یک سوال کوچیک داشتم اگه شخص -۱- بره درگاه پرداخت جعلی بسازه بعد شخص-۲- گول بخوره بره ازاون درگاه استفاده کنه ، سپس شخص -۳- به طور اتفاقی به اطلاعات کسایی که خرید کردن تو اون درگاه دست پیدا کنه و با استفاده از کارت های آنها از اینترنت خرید کنه ، احتمال اینکه شخص -۳- مجرم شناخته شود هست ؟ یا خیر .

  1. سلام
   صرف آگاهی اتفاقی از اطلاعات دیگران جرم نیست، اما استفاده از انها و خرید و برداشت از حساب دیگران جرم برای شخص ۳ جرم است.
   موفق باشید

 27. با سلام، بنده دیروز مبلغ ۴۰۰ هزارتومن رو برای ادمین یک کانال تبلیغ تلگرامی واریز کردم و قرار شد که برای بنده تبلیغ کنند اما با اینکه میگن تبلیغ رو زدیم، هیچ سند و مدرکی مبنی بر انجام تبلیغ ارائه نمیدن و پاسخگو هم نیستن، باید چجوری و کجا ازشون شکایت تنظیم کنم؟

 28. سلام من تیر ماه تو سایت دیوار یک موبایل میخواستم بگیرم که مبلع ۴میلیون تومان واریز کردم و گوشی رو خاموش کرد از شخص صاحب حساب شکایت کردم اون شخص رو بیدا کردم اما میگه من گوشی رو دادم به یکی دیگه اصلا اون اقا صاحب حساب گوشی دیگه ای اگهی کردن و فروختن من این وسط مبلغ رو دادم حالاغ میگن اون گوشی که اون اقا تحویل دادن هنوز روشن نشده یعنی با شماره سریال اون گوشی دارن بیگیری میکنن اگه اون گوشی بیدا نشه حکم دادگاه چیه؟؟؟

  1. با سلام
   نظر دقیق با مطالعه پرونده فقط ممکن است. اما در این موارد معمولا صاحب حساب باید پول را به شما برگرداند. با شماره سریال هم امکان پیگیری وجود دارد ، ولی معمولا زمانبر است. مسئول اصلی فعلا صاحب حساب است.
   موفق باشید

 29. سلام وقت بخیر
  بنده یک بد افزار موقعیت یاب رو اینستا فرستادن که چی و فلان منم دانلود کردم گفت بروز کن ۲۰۰۰تومن تا بکار بیوفته ماهم نشخصاتو دادم اخرش زدم خرید نوشت ناموفق و تمام از اون وقت من نتونسم برم تو اون ادرس.شکایت کردم فتا بردم ۶۵۴۰تو یک شب از حسابم در عرض ۳دقیقه با۶ تراکنش خرید اینترنتی کردن ومقدار۱۲تومنشم سریع من ریختم تو جاری همون کارت تا فهمیدم ساعت ۲ونیم شب . خلاصه بهم گفتن شارژ خرید دو خط بودن و همه شارژم استفاده کردن با خارج.دیگه نمیدونم چکار کنم ۹تیر بود.بقران خدا وامی بود ماهی ۱۶۵۰قسطشه میدم یک هفته تو کارتم بود بردنش.به پولم میرسم ایا
  و دومن ایا درسته بانکها موظف جبران خسارت امثال من که از رمز دومشون ضربه خوردن شده
  تشکر میکنم.۰۹۱۳۹۱۲۵۴۴۳
  شماره پرونده۶۳۴۲ اصفهانم

  1. درود بر شما
   تجربه ما نشان می دهد تا کنون بانکی به این دلیل از افراد جبران خسارت ننموده است. شما می توانید با پرینت حساب خود در دادسرای جرایم رایانه ای شکایت کنید. اگر موضوع را با جدیت پیگیری نمایید به احتمال زیاد به نتیجه خواهید رسید.
   موفق باشید

 30. سلام متاسفانه من دیروز وارد وب سایت همسر یابی (صیغه یاب ) شدم و بعد وارد کردن اطلاعات شخصی(نام و شماره و…) وارد درگاهی شدم برای پرداخت نوشته بود که برای معرفی باید ۲۰۰۰ تومن پول بریزین (سایت https بود ) وارد درگاه شدم یبار همه مشخصاتو درست زدم و رمزو اشتباه(پیشنهاد پلیس فتا برای اطلاع یافتن از کلاه برداری) پیام داد که تراکنش ناموفق اطلاعات را نادرست وارد کرده اید بعدش متاسفانه فریبشونو خوردم گفتم دو تومن که چیزی نیس ریختم حساب همون لحظه سایت قفل شد دیگه نیومد بعدش گردش حساب گرفتم ۵۲۰ هزار تومن برداشت کرده .

  ۱_من میتونم اطلاعات (ادرس و شماره ) این شخصو (باتوجه به کارت به کارتش ) از بانک بگیرم؟
  ۲_اگر شکایت کنم پلیس فتا واقعا پیگیر میشه ؟
  ۳_اگر این شخص پولو خرج کرده باشه تکلیف چیه؟
  ۴_زمان رسیدگی به شکایت تقریبا چقده(حد اقل)؟

  (ممنون و عرض خسته نباشید به گروه حقوقی دادآر)

  1. درود بر شما
   با پوزش از تاخیر در درج نظر و پاسخ دهی به شما، بانک پاسخگوی شما نخواهد بود. بلکه باید ابتدا در دادسرا طرح شکایت کنید و از طریق مرجع قضایی از بانک مشخصات دارنده حساب را استعلام نمایید. پلیس فتا تحقیقات ارجاعی از سوی دادسرا را به خوبی پیگیری می نماید. امکان توقیف اموال کلاهبردار در صورت عدم موجودی بانکی با پیگیری شما وجود دارد. زمان رسیدگی به شکایات بسته به میزان پیکگیری شما، تعداد شکات و میزان خسارات و شعبه رسیدگی کننده متفاوت است و معمولا پروسه زمانبر است.
   پیروز باشید

 31. سلام،ببخشید میخواستم بهم کمک کنیت
  یکی با اسمو رسم دختر اومد دایرکت اینستاگرام من گفتش دختره و یکی از دوستای نزدیک من محسوب میشه عکسمو ازم گرفت الان فهمیدم پسره شمارشو بهم داد گفتش اگه تلگرام بهم پیام ندی عکستو پخش میکنم نمیدونم قصدش از این کار چی بود ولی الان با اسم من با عکس من میره ب همه ی هم شهریام پیام میده و ابرومو برده تروخدا کمکم کنیت

  1. سلام
   شما می توانید به جرم جعل داده، افشای اسرار خصوصی و مزاحمت از فرد مورد نظر شکایت کنید. بهتر است سریعا با همراه داشتن اصل و اسکرین شات پیام ها اقدام نمایید. در صورت نیاز به مشاوره تخصصی یا تنظیم شکواییه و لایحه و اعطای وکالت می توانید با ما تماس بگیرید.
   موفق باشید

 32. سلام یه خانومی تو اینستا گرام با نامه naznin_20xtکه تو بیوش نوشته پیج فروشیه بعد من رفتم واسه خرید که گفت ۶۰ هزار تومن بعد یه کاناله تلگرام فرستاد که صند باشه که پیجو میده با این اسم@nmune_fmh بعد من پولو زدم جواب نداد بعد منم با پیجه دوومم رفتم تو دایرکتش گفتم پیجتون فروشیه جواب داد اره و باز شماره کارت رو فرستا به اسمه ۵۰۵۸۰۱۱۳۰۴۱۴۶۵۱۴ مهدیه فرد فولادوند میشه جلو این کلاه برداری رو گرفت؟

  1. سلام
   حتما امکان طرح شکایت و پیگیری وجود دارد. کافیست با مدارکتان به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه نمایید.
   موفق باشید

 33. سلام خسته نباشید من داخل تلگرام با یکی آشنا شدم گفت شریکی کار کنیم پولش نصف نصف بعد واریز پول خطش خاموش کرد و اکانتشم حذف کرد الآن من عکس کارت ملی و کارت بانکی و رسید تراکنش رو دارم آیا راهی هست ب پولم برسم

  1. سلام
   با مدارک موجود در دادسرای جرایم رایانه ای شکایت خود را مطرح نمایید و آن را پیگیری کنید.
   موفق باشید

  1. با سلام
   چنان که در همین صفحه دوستان دیگر هم پرسیده اند و گفته شد با پرینت واریز جهت شکایت به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه نمایید.
   با سپاس از همراهی با ما
   موفق باشید

 34. سلام و درود . من چند وقت پیش تو اینستا یه خانوم بهم پیام داد و بعد از مدتی گفت وگو .شماره وات ساپ فرستاد و گفت میخواهم برایتان یک میلیون دلار بفرستم به مردم فقیر و خیریه شهرتان بدهید و درصدی هم برای خودتان وشماره همراهشان بریتانیا بود برگه باربری شرکت اسکای لیمیت رو فرستاد و تائیدیه بانک انگلیس که جعل بودن بعد از مدتی گفت چمدان در دبی میباشد و شما باید عوارض و گمرک را پرداخت کنید من هم برایشان ۳هزار دلار فرستادم لطفا ۱.بگید چطوری پیگیری کنم ۲.از ایشان کل چت و گفت وگو و یک سری عکس دارم .و پول را برایشان حواله به دبی فرستاده ام ادرس صرافی و کارت شناسایی کسی که تحویل گرفته را دارم لطفا راهنمایی کنید چطوری پیگیری کنم ممنونم؟؟

  1. درود بر شما
   با توجه به مدارک موجود جهت شکایت به دادسرای جرایم رایانه ای – حتی اگر در شهرستان هستید ترجیحا به دادسرای جرایم رایانه ای در تهران – مراجعه نمایید.
   موفق باشید

  1. سلام
   اگر در ایران کلاهبرداری واقع شده است در تهران می توانید اقدام کنید در صورتی که کلاهبردار در کشورهایی که با ایران روابط متقابل دارند قرار داشته باشد و موضوع جرم مهم باشد از طریق دادسرا و پلیس ایران موضوع پیگیری خواهد شد.
   موفق باشید

 35. با سلام.
  ببخشید من حدودا مردادماه با همسرم رفتیم تهران و یک روز قبل از طریق سایت دیوار منزلی را اجاره کردیم. متاسفانه آن خانم اصرار کرد که برای اینکه خانه را برایتان رزرو کنم باید بیعانه بدهید. مبلغ صد هزار تومان بیعانه واریز کردم اما بعد از چندین ساعت جواب ندادن من را بلاک کرد. من در سایت دیوار شهر تهران این اگهی را پیدا کردم اما خودم ساکن شهرستانم باید چیکار کنم و اینکه همان شهرستان میتوانم پیگیر این موضوع باشم؟ یا باید به تهران بروم؟ ممنون از توجهتان

  1. با سلام
   دعاوی سایت دیوار از طریق شورای حل اختلاف تخصصی در این مورد پیگیری می شود دادخواست را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی شهر خودتان می توانید ارسال کنید اما پیگیری های بعدی نیاز به حضورتان در شورا دارد.
   پیروز باشید

 36. با سلام و درود بر شما
  بنده چند روز پیش وارد برنامه دیوار شدم و یک آگهی فروش تیشرت عمده مشاهده کردم و برای خرید به صاحب آگهی پیام دادم که ازشون تیشرت سفارش بدم.باهم صحبت کردیم و برای اطمینان مشترى ازشون درخواست کردم که بیجک باربرى یا بارنامه و فاکتور خرید به بنده ارائه کنن.بیجک بار برایم فرستادن و من چون خودم کارم کاسبیه و بیشتر از این طریق سفارش میدم و حضوراً نمیرم.بهشون اعتماد کردم و هزینه کالا رو با ارائه فاکتور و شماره کارتی که برایم فرستادن کاملاً پرداخت کردم.و قرار بود که بیجک بار رو برای بنده بفرستن و نفرستادن و تلفن همراهشون خاموش هستش الان به مدت ۴٨ساعت میگذره که نه باری رسیده از جانبشون و تلفن همراهشون خاموشه.و سؤالم از شما اینه که چطور تکلیفم رو با ایشم بدونم چیه و شما راهنمایی کنید که چگونه شکایت کنم به ایشون.
  کارت بانکی
  فاکتور خرید
  بیجک بار
  شماره تماس
  و آگهی که گذاشته بودن تو برنامه دیوار

  این پنج تا رو ازشون دارم

  متشکرم

 37. سلام.من از کانالی لوازم خونگی خریدم نصف وسیلم فرستاد ونصفی نفرستادن همیشه هم وعده دروغ میگن الان چهارماهه ک نمیفرستن و دست ب سرم میکنن بنظرتون چیکارکنم

  1. سلام
   اگر کانال متعلق به فروشگا های مجاز در بازار یا فروشگاههای اینترنتی است می توانید از طریق تعزیرات پیگیری کنید و الا برای دعوای کیفری از طریق دادسرای جرایم رایانه ای و برای دعوای حقوقی مطالبه وسایل از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی باید اقدام نمایید.
   روز خوش

 38. سلام خدمت عزیزان موسسه دادآر من چند روز پیش به یک آقایی به اسم برهان ۱ میلیون برای سرمایه گذاری در بانکشون در انگلیس فرستادم الان هم اسکرین شات چت اینستا و واتس آپ و فیش واریزی و شماره کارتش رو دارم و الان ایشون ترکیه هست و من رو بلاک کردن و هیچ جوابی نمیدن من اگه شکایت کنم به جایی میرسم؟

  1. سلام
   مدارکتان برای پیگیری کافیست. ایران با ترکیه روابط متقابل و امکان پیگیری موضوع را دارد؛ اما از آنجایی که مبلغ ضرر شما اندک است و پیگیری این قبیل متهمین هزینه و انرژی و وقت بسیاری لازم دارد ممکن است موضوع جدی دنبال نشود. مگر متهم شکات دیگری نیز داشته باشد که در این صورت شانس شما بسیار خواهد بود.

 39. با سلام..چند روز پیش از یک صفحه اینستاگرام خریدی انجام دادم که دیدم لباس خریداری شده با لباسی که اومده کاملا متفاوته و اکنون پاسخگو نیستند…جدای از پول به من برخورده و دوست دارم باهاشون برخورد کنم راهش چیه؟

  1. درود بر شما
   باید از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی دادخواست به طرفیت صاحب حساب و شماره تلفنی که دارید ارائه کنید.
   موفق باشید

  1. سلام روز بخیر
   این موضوعات از طریق شورای حل اختلاف تخصصی در این باره مورد رسیدگی قرار می گیرند. بهتر است به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید و از طریق آنها دادخواست آماده و برای شورای حل اختلاف بفرستید.
   موفق باشید

 40. من در اینستاگرام با فردی اشنا شدم وقرار بود مبلغ دوملیو دلار پول بدهد ومن برایش در یتیم خانه ها ومساجدو…خیرات کنم بعد قرار بود واسه ترخیص کالا مبلغ هزار دلار. بدهم به شخص گ.ر بعد فهمیدم در فرودگاه امام خبری از کالا نیست ومبلغ یازده ملیون ودویست وپنجاه هراز تومان از من کللهبرداری کردن لطفا راهنمای کنید

  1. با سلام
   از طریق شماره حساب واریزی با پرینت حساب و اگر شماره تلفنی دارید در دادسرای جرایم رایانه ای شکایت خود را مطرح کنید.
   موید باشید

 41. با سلام
  بنده مبلغی به حساب شخصی واریز کزدم قرار بود ترکیه به من دلار بدهند ولی بعد ۴۰ روز هر چی زنگ میزنم جواب نمیدن. ممنون میشم راهنمایی کنید که باید چیکار کنم؟

  1. با سلام
   باید به همراه پرینت واریز وجه و هر مدرک دیگری اعم از شماره تلفن و .. دارید جهت شکایت به دادسرا مراجعه نمایید.
   موفق باشید

 42. حدود یک هفته پیش یک اگهی در دیوار برای فروش گوشی گذاشتم.فردی تماس گرفت و برای خرید گوشی امد.بعد انتقل مالکیت ۲ میلیون کارت به کارت کرد و گفت ۲۹۵۰ هم با گوشی اینترنتی میریزم که بعد وارد کردن شماره کارت و مبلغ در گوشی به من نشن داد و رفت و بعد فهمیدم کلاه برداری بوده،عکس و فیلم از شخص،شماره تلفن فعال شده روی گوشی،شماره لفن تماس گیرنده،شماره سریال و فاکتور خرید گوشی،شماره حساب و از روی ان اطلاعات شخص از بانک استعلام شد، و یک شاهد که گوشی فروش بوده را دارم. فردای ان روز شکواییه تنظیم و از دادسرا به پلیس فتا ارجاع دادن و من همه مدارک رو دادم، ایا با این مدار میتونم حقم رو بگیرم و اینکه ارسال از فتا به دادسرا و پیگیری در دادسرا چقد زمان میبره طفا راهنماییم کنید ممنون

  1. با سلام
   تحقیقات در فتا معمولا یک هفته زمان لازم دارد مگر در موراد دشوار و پیچیده که این زمان افزایش می یابد. البته ممکن است دادسرا جهت تحقیقات در خصوص جنبه های مختلف موضوع چندین بار از فتا انجام تحقیقات را بخواهد. مدارک شما مستدل و مستند است با پیگیری شانس موفقیت شما بیشتر و پروسه می تواند کوتاه تر گردد.
   موفق باشید

 43. سلام
  برادر منم یجور دیگه گرفتار کلاهبردار اینترنتی شده بود. یه زنی توی اینستاگرام براش شایعه سازی میکرد و ازش پنجاه میلیون پول میخواست. برادر منم زیربار نمیرفت اون زنه هم به فالورهای اینستاگرامش گفته بود ریپورتش کنن. توی پیجش میومد فحاشی میکرد توی دایرکتش هم فحاشی میکرد. هنوز هم با آی دی فیک میاد فحش میده همش برادرم پاک میکنه. با پیج های جعلی که ظاهرشون رو درست کرده میاد به خودش دایرکت میده که بله فلانی اینطوریه و قاتل حیواناته و اسکرین میگیره میزاره میگه ببینید کسی دیگه هم گفته و باز توهین میکنه. هر کلاهبرداری بدون مدرک هر شایعه ای دوست داره راه بندازه سنگ روی سنگ بند نمیشه. پلیس فتا باید یه قسمت برای گزارش کردن و رسیدگی بدون شکایت داشته باشه چون خلیلیا مثل برادر من وقت ندارن و شکایت وقت میگیره . امثال اینها فضای مجازی رو مسموم کردن و هر روز راههای کلاهبرداری جدیدی راه میندازن. این کلاهبرداره فقط هم با برادر من اینکارهارو نمیکنه و هر چند وقت یکبار با بقیه هم همینکارو میکنه و توی استوری های خودش و کامنتهای سایر پیج ها قربانی رو تخریب میکنه و به فحش میکشه. چند روز پیش هم یه سوژه جدید راه انداخته بود. نمیدونم قربانی هارو چطور انتخاب میکنه ولی واقعا امثال اینها مثل زالو خون بشر رو میمکن. یعنی اگه پیجش رو میبینید اینقدر با خرگوشها عکس گذاشته و ادای آدمهای خوب رو درآوده که باور نمیکنید یه روزی مثل زالو ممکنه به جون هر کسی بیفته. ظاهرش برای فالور گرفتن با خود واقعیش از زمین تا آسمون متفاوته. خوب میشه گفت هر چی فالور میگیره برای اخاذی بیشتر بهتره چون هم شایعه پراکنی بیشتر میشه هم تعداد بیشتری پیج قربانی رو ریپورت میکنن و … .
  نمیدونم باید بگم بیایین همه ریپورتش کنیم یا راه دیگه هم هست. الان توی یکی از هایلایتها هم توهین هاش به یک دامپزشک هست که ظاهرا سوژه پولداری هست برای اخاذی که هنوز هم هایلایت هست و فحش و… .
  @judi.juli.14
  با این دو تا پیج هم میومد فحش میداد:
  @paradisebijoux
  (که با ظاهر پیج فروش زیورآلات هست اما هیچ شماره و اطلاعاتی نداره. احتمالا با اون هم ازتون پول میگیره و چیزی بهتون نمیده مواظب باشید.
  با این پیج هم فحش میده که پاهر پیج نمیخوره ایرانی باشه اما خودشه:
  @kim0_0jae0_0hee
  اینم یه پیج دیگه اش که با عکس فیک پر کرده :
  @tiffanycolove
  کلی پیج فیک دیگه داره ولی من از همین ها اسکرین شات گرفتم فقط. خیلی مواظب باشین اینها شیادن

 44. با سلام و عرض ادب
  بنده از طریق اینستا گرام با اقایی اشنا شدم به اسم میثاق که کارش ترکیب رنگ اتوموبیل بود
  از بنده ۷۰۰.۰۰۰تومن پول گرفت واس ترکیب رنگ منم نصف مبلغ رو واس خانومش فرستادم نصفشو واس کارت خودش
  از رسید های ارسالی خودش عکس میذاشت و از چند جا پرس و جو کردم گفتن بله کارش ترکیب رنگه و رنگ میفرسته
  حالا ایشون رنگ منو نفرستاده ولی رسید ها و کد پیگیریشو دارم
  چیکار باید بکنم ؟
  منم پول دار نیستم ۷۰۰ تومن به چشم نیاد
  اون پول واسم خیلیه

  1. سلام
   روز بخیر
   از طریق دفتر خدمات الکترونیک قضایی دادخواست برای الزام به انجام تعهد یا مطالبه وجه بدهید.
   موفق باشید

 45. سلام خسته نباشید ببخشید من یه کانال فروش اینترنتی دارم شخصی به من پیام داد برای تبلیغات که من هم قبول کردم و بلغ رو براشون کارت به کارت کردم ولی بعد از چند ساعت سابقه رو پاک کرد و بلاکم کرد می خواستم بدونم میشه پیگیری کنم

  1. سلام روز بخیر
   از طریق پرینت واریز و به سبب ایفا وجه ناروا در شورای حل اختلاف مطالبه وجه را بخواهید یا در دادسرای جرایم رایانه ای به جهت کلاهبرداری شکایت کنید.
   موفق باشید

 46. سلام ۴۲۰ تومان از پول من رو خوردند از سایت زیر چطوری شکایت کنم؟
  صیغه شرعی شریفیان🇮🇷
  ▫️◽◻در حال حاضر فقط از مراکز استان ها مورد معرفی میشه واز شهرستان ها فعلا موردی نداریم 🇮🇷
  https://t.me/sighevaghei

 47. سلام و خسته نباشید از سایت بسیار مفیدتون
  من با کسی در سایت اشنا شدم،در مورد موهای بلندش خیلی تبلغ کرده بود،من ازش پرسیدم اونم دکتری رو معرفی کرد،منم با اون دکتر قلاب اشنا شدم،و محصولی رو به من معرفی کرد،گفت دوملیون پنصد می شه،از دختر تو سایت پرسیدم گفت مطمعااا مطمعااا من کچ شده بودم این من نجات داد..خلاصه گفت تو هند از هند برات می فرسته،کلی با دکتر علابی حرف زدیم و چت،در اخر براش واریز کردمگفت ۱۰ روز طول می کشه،بعد ار واریز چند بار گفتم دیر نشد گفت نه،بعد از اینکه دیدم خبری نیست زنگ زدم پست مرکزی تهران،گفت همچین چیزی نیست،ما باز با دکتر حرف زدیم گفت این طوری نیست،اخرم بلک شدیم،به اون دختره هم پیام دادم هی می گفت نگران نباش،بعد دیدم اونم سایتش بست..خلاصه اون دختر خود کلاهبردار بود..
  بعد من راهنمای کردن رفتم شکایت تو دولت الکترونیک شکایت کردم..تا هین که دیروز برام ابلاغیه امد گفته..منع تعقیب..‌.اخه یعنی چی..طرف پول من دختر تنها رو خورده..منع تعقیب..الان هم نمی دونم چی کار کنم..
  می شه راهنمایی کنید؟
  مرسی

  1. درود بر شما
   متاسفانه طرح شکایت کافی نیست و باید شکایت خود را مرتبا پیگیری کرده و مدارک کافی ارائه نمایید. از زمان ابلاغ منع تعقیب ده روز فرصت دارید برای اعتراض به نظر دادسرا و ارائه دلیل. می توانید از کمک وکیل استفاده کنید.
   در صورت نیاز می توانید با ما تماس بگیرید.
   روز خوش

 48. سلام.
  حدود یک ماه پیش ماشینم و واسه فروش توی دیوار آگهی دادم.همون لحطه از سایت دیوار پیامک اومد که هزار تومن واریز کنید آگهی تون تثبیت بشه.
  وقتی اومدم پرداخت کنم، زد ناموفق .
  یک ساعت بعد دیدم سه میلیون حسابم و خالی شد. رفتم پلیس فتا شکایت کردم و
  گفتن پیامک جعلی بوده. با حکم پلیس حساب اون شخص و پیداکردم که مسدود بود.
  هیچی فقط شکایت کردیم و گفتن امکان برگشت کمتر از ده درصد هست.
  معمولا این جور کلاهبرداری ها برنمیگرده.
  لعنت به همه شون…

 49. با سلام یک ای دی تلگرامی در ازای قرار دادن تبلیغ شرکت ما ۲ میلیون پول گرفت و بعد از گرفتن پول بلاک کرد ایا ما میتونیم شکایت کنیم؟

 50. سلام
  من یه کارت بانکی داشتم که حدود ۱۰ روز قبل گم شده بود فکر میکردم تو خونه است
  از ۴ روز قبل دیدم پیامک از بانک اومد که یه مبلغی به حسابتون وارز شد و چند دقیقه بعد برداشت شد فکر کردم از این شاتباهاتیه که بانک خودش اصلاح میکنه
  دیشب ساعت یک ربع به ۱۲ شب ۴۰۰ تومن اومد به حسابم ۲۰۰ تومن بلافاصله کم شد و بعد از ۱۲ هم ۲۰۰ تومن البقی
  فهمیدم موضوع کلاهبرداریه
  رفتم تو سایت کارتم رو مسدود کردم ولی چک کردم هنوز میشه پول به حساب واریز بشه امیدوارم نتونند خارج کنند
  همون دیشب زنگ زدم به کشیک بانک گفت برو کلانتری امروز رفتم کلانتری گفت باید اول بری دادسرا
  سوال من اینه چه دادخواستی تنظیم کنم که
  ۱- برام سو سابقه نشه ( حالا این مبلغ رو کسی شکایت کرد میدونم باید من بدم و بعد خودم شکاین کنم)
  ۲- عنوان شکایتم چی باشه که پلیس فتا بره و دوربین خودپردازهایی که ازش پول برداشت شده رو چک و چهره و هویت شخص رو پیدا کنه
  ۳- هزینه اش حدودا چقدره
  سپاس

  1. با سلام و روز بخیر
   شما شکایتی تحت عنوان سرقت کارت بانکی در دادسرای جرایم رایانه ای تنظیم کنید و بعد شکایت خود را مرتبا پیگیریس نمایید. در صورت ایجاد مشکل سعی کنید رضایت شکات را در دادسرا بگیرید تا سابقه ای برای شما ایجاد نشود. هزینه شکایت ده هزار تومان است.
   موفق باشید

 51. سلام بنده تو یکی از این سایتای همسریابی با شخصی اشنا شدم و شماره دادم و تو تلگرام بهم پیام داد بعد قرار شد درازای دریافت مبلغی صیغه بشوند اما تا پولو گرفتند دیگه حواب ندادن و بلاکم کردن.میخواستم ببینم میشه شکایت کرد ازش و اینکه واسه اثباتش چ چیزایی لازمه؟

  1. با سلام
   با پرینت واریز وجه، آدرس و مشخصات موجود در وب سایت و پیام ها و شماره تلفن امکان شکایت برای شما از دادسرای جرایم رایانه ای وجود دارد.
   پیروز باشید

 52. سلام متاسفانه بنده در دام یه سایت صیغه یابی شدم ک گفت مبلغ هزار تومن واریز کنید تا معرفی کنم چون هزار تومن‌چیزی نبود من موافقت کردم بعد ارور میزد
  بیخیال شدم از سایت در اومدم بیرون اما ده دقیقه بعد حسابم به مبلغ سه میلیون کاملا خالی شد
  ایا من میتوانم شکایتی کنم؟
  اگه میتوانم در چه مظمونی شکایت کنم؟
  چون سایت صیغه یابی بوده میترسم جواب منو ندهن
  در صورت شکایت ایا امکان برگشت پولم هست؟
  چقدر زمان میبرد حداقل؟

  1. با سلام
   امکان شکایت حتما برای شما وجود دارد. شما قربانی فیشینگ و برداشت غیر مجاز از حساب شده اید. از دادسرای جرایم رایانه ای اقدام به شکایت کنید. با پیگیری به نتیجه خواهید رسید.
   موفق باشید

 53. سلام از طریق اگهی شیپور برای استخدامی تماس گرفتم مبلغی برای پیش قرارداد و لباس فرم ازم گرفتن و الان از دسترس خارج شدن.شکایت کردم و گفتن کلاهبرداری بوده.میخوام بدونم پیگیری کنم به پولم میرسم

  1. با سلام
   با توجه به شماره کارت و شماره تلفن احتمال نتیجه بسیار است. به خصوص اگر تعداد شکات زیاد باشد. بهتر است در صورت امکان موضوع را پیگیری نمایید.
   موفق باشید

 54. سلام هفته پیش از یه سایت تو اینستاگرام خرید کردم پول کارت به کارت کردم ولی اجناس به دستم نرسید. جوابم نمیده لطفا راهنمایی کنید چکنم مرسی

  1. سلام. روز بخیر
   می توانید از طریق دفتر خدمات الکترونیک قضایی دادخواست مطالبه وجه یا الزام به ایفای تعهد و مسدودی حساب را بکنید. جهت ادرس فروشنده با استعلام از طریق بانک و شماره کارت و یا شماره تلفن اقدام کنید.
   موفق باشید

  1. با سلام
   می توانید به دلیل نشر تصاویر خصوصی تان از ایشان در دادسرای جرایم رایانه ای شکایت کنید.
   موفق باشید

 55. من پنج شنبه دستخوش یک کلاهبرداری اینترنتی در سایت دیوار برای خرید یخچال فریزر بدون برفک هیمالیا شدم متن اگهی به صورت زیر است یخچال فریزر بدون برفک هیمالیا با آبسرد کن و یخساز اتومات کلید لمسی ضدخش گردش هوای چندگانه با فریزر بسیار جادار اکبند ، نمایشگر دیجیتالی با فیلتر تصفیه هوا و بوگیربهمراه ضمانت نامه شرکت فوری فروشی یخچال نو وکار نکرده میباشد با کارتن مناسب جهیزیه فوری فروشی ممنون از دیوار ارسال هم انجام میشود . و ادرس را لواسان گفته بودند این اگهی را روز پنج شنبه به قیمت ۲۱۰۰۰۰۰ تومان زده بودند در حالیکه یخچال ۲۸ فوت هیمالیا حدود هفت میلیون قیمت دارد وقتی تماس گرفتم ادرس خواستم گفتند خیلی متقاضی دارداگر فردا موجود بود تماس بگیرم و بعد گفتم ۲۰۰ تومان بیعانه می دهم برایم نگه دارند گفتند باید یک چهارم را بپردازم و من پانصد هزار تومان به حساب ایشان ریختم روز جمعه قرار بود ارسال کنند که هر وقت تماس می گرفتم می گفتند خودشان تماس می گیرند و با راننده ها هماهنگ کردند بعد گفتند درگیری پیش امده نتونستند بفرستند گفتم من اشنا دارم که بیاید و کالارا از شما بگیرد پول را تصفیه کند گفتند نه من قبلا هماهنگ کردم قرار شد امروز بفرستند امروز یکبار بالاخره جواب دادند گفتند ساعت نه و نیم می فرستم هر چقدر شب تماس گرفتم مبایلشان خارج از دسترس بود بعدبا شماره همراه اولی که داده بودند تماس گرفتم گفتند راننده ها حرکت کردند دو دقیقه دیگر تماس میگیرند که مبایلشان را از دسترس خارج کردند و بعد ناگهان دیدم همان اگهی را امروز شنبه با ادرس فشم و با شماره دیگری با همان عکس و متن ثبت کرده بودند که من فورا باان شماره تماس گرفتند جا خوردند و وقتی گفتم چرا جنس فروخته شده را دوباره اگهی کردید گفتند ما الکترو استیل فروختیم در حالیکه یخچال هیمالیا فروخته بودند دقیقا با همان مشخصات بعد قطع کردند گفتند دو دقیقه بعد تماس می گیرند که دیگر تماس نگرفتند خواهش می کنم این نظر را ثبت کنید چون ممکن است تا فردا خیلی ها قربانی این کلاهبرداری شوند به قیمت های پایین در دیوار که ارزش کالا بسیار بیشتر است شک کنید و اعتماد نکنید

 56. با سلام.چندروز پیش یکی از پیج های اینستاگرام از من درخواست فعالیت در عرصه مدلینگ رو کردن و گفتن مبلغ۷۰۰هزار به حساب من واریز کنید تا اقدامات اولیه انجام بشه.من مبلغ رو به حساب ایشون واریزکردن و الان هیچ ردی ازشون نیست .چه کاری باید انجام بدم.پولمو چطوری پس بگیرم؟؟

  1. درود بر شما
   جهت بازگشت پول می توانید در دفتر خدمات الکترونیک قضایی دادخواست مطالبه وجه و مسدودی حسابشان را بخواهید و یا تحت عنوان کلاهبرداری در دادسرای جرایم رایانه ای از ایشان شکایت کنید. بهتر است یادداشت آیا مدلینگ جرم است را در همین وبسایت بخوانید.
   موفق باشید

 57. با سلام و احترام
  چند وقت از طریق یک پیج اینستاگرام اقدام به خرید کردم و حدود ۱۵۰ هزارتومان به شماره کارت واریز کردم، اما جنس ارسال نسد و توسط اون پیج بلاک شدم، پیج تقلبی بود و بسیار مشابه پیج اصلی ساخته شده بود، با وجود این که مبلغ کم بوده اما همون پیج تقلبی حدود ۱۴۰ هزار دنبال کننده داره و مطمئناً داره سر خیلی ها رو هم کلاه میذاره مصر هستم به خاطر این که دیگه سر کسی کلاه نره، این رو پیگیری کنم
  چی کار باید بکنم؟ چون شنیدم که هزینه پیگیری خیلی زیاده ولی من دوست دارم این کار و انجام بدم.

  1. با سلام
   خوشحالم که به خاطر خودتان و اینکه این تجربه برای دیگران نیز تکرار نشود شکایت خواهید کرد. با پرینت واریز وجه و پیام های اینستاگرام و اطلاعات پیج می توانید تحت عنوان کلاهبرداری در دادسرای جرایم رایانه ای شکایت نمایید. هزینه شکایت مبلغ زیادی نیست. پیگیری آن زمان لازم دارد.
   با آرزوی موفقیت

 58. سلام خسته مباشید دو روز قبل من در اینترنت دنبال شغلی در منزل می گشتم ک با جستجوهایی به شغل مورد نظرم رسیدم به ایشون در تلگرام پیام دادم ایشون بعد یک توضیحی بلند درباره کار و مبلغ گفتن ک مبلغ ۳۷ تومن ب کارتشون واریز کنم بعد ک واریز کردم عکس فیش ارسالی رو براشون بفرستم و بعد آدرس دقیق منزل شماره ای برای هماهنگی و نام و نام خانوادگی و ذکر کرده بودن بعد تعیین صحت آدرس ۷۲ ساعت بعد پست میاد دم منزلم .اما بعد ۷۲ ساعت خبری نشد و من پیام دادم به ایشون اما اول ک جواب نمیدادن بعد هم فقط پیام ها رو سین می کردن و جوابی نمیدادن. من با اکانت دیگه هم به ایشون پیام دادم اما جواب این اکانتمو میدادن ولی اون اکانتم ک پول واریز کرده بودم نمیدادن.الان بحث من اون ۳۷ تومن نیست از این می ترسم ک آدرس منزلمو دارن .چیکار باید بکنم؟

  1. سلام بر شما
   می توانید به جهت عدم ایفای تعهد و الزام به ایفای تعهد یا عودت وجه در دفتر خدمات الکترونیک قضایی به طرفیت ایشان دادخواستی تنظیم و ارسال نمایید. ممکن است از این راه بتوانید اطلاعات بیشتر مانند نشانی و .. را با استفاده از پرینت واریز حساب و استعلام از بانک مربوطه بدست بیاورید.
   پیروز باشید

 59. با سلام و احترام
  بنده به سایت فروشگاه اینترنتی دارم
  متأسفانه یک فروشنده به صورت تبلیغات ماهواره ای اجناس تقلبی میفروشه و نام فرستنده در بسته پستی رو اسم فروشگاه من میزنه . اون اجناس تقلبی وقتی به مشتریان میرسه میفهمن که خرابه و شماره همراه روی بسته هم پاسخگو نیست در نتیجه اسم فرستنده که مشابه اسم منه در گوگل سرچ میکنن و روزی صد بار به ما تماس میگیرند خواستم بدونم از کجا پیگیری و شکایت کنم ؟ که داره از اسم سایت من سواستفاده و ما آنقدر جواب تلفن دادیم خواسته شدیم

  1. درود بر شما
   اگر علامت تجاری خود را ثبت کرده اید و نام و دامنه سایت و تعلامت یکی هستند با عنوان نقض حقوق برند میی توانید از ایشان در دادسرای جرایم رایانه ای شکایت کنید. اگر نام تجاری شما با نام دامنه و برند متفاوت است و یا برند ثبت نشده می توانید به دلیل نقض حقوق نام تجاری و لطمه به حیثیت و شهرت تجاری از ایشان شکایت کنید.
   موفق باشید

 60. با سلام
  گروهی به بهانه ی صیغه موقت و رابطه در شبکه های مجازی کلاهبرداری میکنند
  مبلغ سنگینی دریافت کردند و دیگر جواب ندادند

  1. با سلام
   دوست گرامی باید جهت شکایت به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه نمایید. انتشار شماره تلفن و نام و شماره کارت بدون صدور رای قطعی علیه فرد ممکن است برای شما پیگرد قانونی داشته باشد.
   موفق باشید

 61. با سلام.شخصی از حساب من مبلغی رو به حساب خودش منتقل کرده و من سریعا شکایت کردم اما با بررسی که بانک کرد این شخص در وقت غیر اداری حسابهای زیادی رو خالی می‌کنه و آخر شب حسابشو صفر می‌کنه و عملا نمیشه حسابشو مسدود کرد و مسدود کردن فایده ای نداره.خواستم راهنمایی کنید چیکار کنم؟

  1. با سلام
   شما شکایت کنید و مسدودی حساب های مقصد را از دادسرا بخواهید. هم چنین امکان توقیف سایر اموال متهمین بسته به نظر بازپرس یا دادیار و جرم ارتکابی وجود دارد.
   موفق باشید

 62. سلام . فردی خودش رو به نام هکر معرفی کرد و قرار بود یک کار هک نمره انجام بده . بعد از مدتی گفت کار انجام شده و نتیجه یک هفته دیگه معلوم میشه . مقداری پول به عنوان بیانه گرفت حدود ۴۵۰ هزار تومان و بقیه (حدود ۱ میلیون) بعد از رویت نتیجه کار قرار بود پرداخت بشه . حالا کار که انجام نشده و این فرد هم دیگه پاسخگو نیست (دیگه نمیشه باهاش ارتباط برقرار کرد) . باید چه کرد به نظر شما ؟ میشه شکایت کرد ؟

  1. با سلام
   با توجه به اینکه هک جرم است در صورت شکایت شما نیز معاون در شروع به جرم شناخته می شوید و ممکن است مجازات شوید.
   موفق باشید

 63. با عرض سلام و خسته نباشید
  من دو سه روز پیش از یک فروشگاه اینترنتی شارژ به مبلغ هزار تومان خریدم که در هنگام پرداخت عملیات نیمه تمام ماند و پول از حساب بنده کسر شد و شارژ هم دریافت نکردم در روز بعد متوجه شدم که مبلغ یک میلیون و هفتصد هزار تومان که کل موجودی حساب بنده به صورت خرید اینترنتی از حساب بنده به سرقت رفت الان خیلی نگرانم الان چه کار میشه کرد که بشه پولم پس بگیرم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. با سلام
   همراه با مدارک مربوط به وب سایت و تراکنش ناموفق می توانید برای شکایت به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه نمایید.
   موفق باشید

 64. سلام . مدتی پیش دنبال یک هکر میگشتم برای تغییر نمره . یه نفر پیدا شد گفت کار رو انجام میده ، اطلاعات بهش دادم و مقدار ۴۰۰ تومان از هزینه ولی بعد معلوم شد که کلاهبرداره . بعد از اون یه نفر دیگه پیدا کردم که مثلا مطمئن بود . اون هم ۴۵۰ بیانه گرفت و بعد از معلوم شدن نتیجه قراربود بقیه پول بگیره . اما الان حدود ۱ ماه و نیم گذشته و چیزی معلوم نیست . پیام هم میدم جواب نمیده شماره هاش هم یا خاموشه و یا در دسترس نیست . تصویر فیش واریزی و چندتا شماره و آیدی تلگرامشون هم دارم . چه طوری باید پیگیری کنم ؟

  1. با سلام
   هک جرم است و درخواست هک نیز معاونت در جرم است. در صورت شکایت ممکن است برای شما نیز مشکلاتی به وجود بباید. می توانید با مدارک موجود از دادسرای جرایم رایانه ای شکایت کنید.
   موفق باشید

 65. سلام. چند روز پیش از حساب من خرید اینترنتی شده پس از شکایت به پلیس فتا متوجه شدم برای ۵ نفر هتل توی آنتالیا رزرو شده. توی رزرو فقط اسم و فامیل افراد هست. آیا پلیس فتا میتونه از طریق هتل مشخصات این ۵ نفر را بدست بیاره و اقدام به دستگیری آنها بکنه؟

  1. با سلام
   بر اساس دستور دادیار یا بازپرس امکان استعلام دقیق تر موضوع برای پلیس فتا وجود دارد.
   موفق باشید

 66. سلام خسته نباشید چند ماه پیش من از درگاه نامعتبر خرید کردم ورمز دوم کارتم دست کلاه بردار افتاد و با کارتم از حساب مردم دزدی کرده و به حساب من ریخته بعدا به حساب های دیگه الان شخصی که ۱میلیون ازش کلاه برداری کردن از من شکایت کرده با گرفتنن رضایت نامه میتونم خودم رو از این مخمصه نجات بدم چطور بای از حساب های که پول به حساب اونها رفته شکایت کنم رضایت نامه رو چطور باید گرفت تا مورد قبول دادگاه باشد البته شاکی یه شهر دیگست

  1. با سلام
   رضایت شاکی قطعا مشکل شما را تا حد زیادی مرتفع می نماید. بهتر است حتما از سایتی که اطلاعات کارت بانکی شما را به سرقت برده شکایت کنید تا موضوع به طور دقیق پیگیری شود. شاکی می تواند برای شما رضایت محضری تهیه و به دادسرا یا شما ارسال نماید.
   موفق باشید

   1. سایت نبود ربات تلگرامی بود که الان روباتو حذف کرده از اونجا درگاه فیشینگو بهم داد منم اطلاعات کارتمو زدم که خریدو انجام بدم ولی نوشت ناموفق این قضیه ۸ ماه پیش بهمین خاطر چیز زیادی یادم نمیاد چکاری باید انجام بدم

    1. با سلام مجدد
     هر گونه اطلاعاتی که در مورد آن ربات و یا تراکنش ناموفق دارید جهت تحقیقات ارائه کنید به دادسرا یا از بانک پیگیری کنید در غیر این صورت به نظر می رسد کار چندانی نمی شود کرد و اخذ رضایت بهتر است.
     موفق باشید

 67. سلام
  خسته نباشی
  اطلاعات کارت بانکی من به سرقت رفته و حدود ۲.۵ تومن برداشت شده و به یه حساب شخص دیگه رفته.
  اون شخص میگه خودش از کسای دیگه شاکیه به خاطر اینکه اطلاعات حسابشو برداشتن و سواستفاده کردن
  من به فتا شکایت کردم
  ولی خبری نشد بعد یه ماه
  الان از خود طرفی که به حسابش رفته پول من میتونم شکایت کنم؟

  1. با سلام
   شما شکایت خود را در دادسرا مطرح کنید. دادسرا جهت تحقیقات به فتا ارجاع می دهد و مشخص خواهد شد آیا ایشان باید ضرر شما را جبران نمایند یا کس دیگری.
   موفق باشید

 68. با عرض سلام بنده مورد سرقت از کارتم واقع شدم از درگاه تقلبی. سوال من اینه که با توجه به داشتن شماره کارت سارق در گردش حسابم آیا نتیجه شکایت چه خواهد بود؟ آیا به دستور قضایی میتونن از حساب ایشون پول منو برگشت بزنن؟ یا بایستی منتظر دستگیری ایشون بمونیم؟

  1. با سلام
   امکان شکایت و انسداد حساب ایشان وجود دارد، اما برای بازگشت پول به حساب شما نیاز به صدور رای قطعی دادگاه می باشد.
   موفق باشید

 69. سلام
  با چه روشی میشه از سایتی که تو زمینه ارزهای دیجیتال کلاهبرداری کرده شکایت بین المللی کرد؟!
  صاحبان این سایت ایرانی هستند
  و همچنان در حال فعالیت هستند و هر دفعه برای برگشت پول اعضا بهونه و روش های مختلفی رو اجرا میکنند.
  میلیونها ارز دیجیتال رو کلاهبردای کردند و دست ما هم به هیچ جا بند نیست!
  میخوام حداقل یه جوری جلوش گرفته بشه که کسی رو دیگه فریب نده!!!

  1. با سلام
   در صورتی که این اشخاص در ایران حضور دارند و یا در کشورهایی که ایران با آنها روابط حسنه دارند مانند اغلب کشورهای همسایه موضوع قابل پیگیری است. جهت دریافت کمک بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.
   موفق باشید

  1. با سلام
   بسته به فروشنده راههای مختلفی هست. چنانکه در یادداشت چگونه از فروشگاه های اینترنتی شکایت کنیم توضیح داده شده است. اگر از فروشگاه خرید کرده اید از تعزیرات موضوع را پیگیری کنید در غیر این صورت می توانید به دادسرای جرایم رایانه ای مراجعه نمایید.
   موفق باشید

 70. سلام از طریق سایت دیوار یکدستگاه پلی استیشن رو آگهی کردم برای فروش شخصی با موبایل تماس گرفت و شماره کارت خواست تا پول رو واریز کنه بعد از واریز پول پیک فرشتاد منم دستگاه رو تحویل دادم الان حسابم مسدود شدهو فهمیدیم با هک حساب یه نفر دیگه پول رو برای من کارت به کارت کرده الان پلیس فتا به من میگه باید پولی که به حسابت اومده رو پس بدی
  من چه تقصیر یا قصوری داشتم ؟ پول رو گرفتم کالا زو تحویل دادم
  به نظر شما من چیکار کنم ؟ و چطوری حقم رو بگیرم ؟

  1. با سلام
   شما ملزم به عودت وجه هستید اما برای رسیدن به حق و حقوق خود می توانید در دادسرای جرایم رایانه ای شکایت کنید و موضوع را در همان شعبه پیگیری نمایید. متاسفانه این قبیل جرایم بسیار شایع شده است.
   موفق باشید

 71. سلام و ادب چنانچه متهم اطلاعات حسابهای صاحب حساب را با فریب و نیرنگ از خود صاحب حساب گرفته باشد و سپس با ترفند از صاحب حساب بخواهد که با شماره همراه اعلامی توسط خود متهم اینترنت بانک و موبایل بانک حسابهایی که اطلاعاتش را در اختیار دارد برایش فعال نماید و در نهایت از طریق اینترنت بانک و موبایل بانکی که با شماره همراه خود متهم فعال است اقدام به کلاهبرداری از حسابهای صاحب حساب نماید، آیا چنین شیوه کلاهبرداری(برداشت پول از طریق اینترنت بانک و موبایل بانک) مشمول ماده ۷۴۱ جرائم رایانه ای می باشد؟

  1. با سلام
   باید بتوانید اثبات کنید پس از فریب خوردن از متهم این اطلاعات را در اختیار وی قرار داده اید. در این صورت موضوع می تواند مشمول ماده ۷۴۱ قانون جرایم رایانه ای باشد.
   موفق باشید

 72. K.hسلام خسته نباشید میخواستم ببینم پول که کلاه برداری شده و ارز دیجیتال خریداری شده از طریق دادسرا قابل پیگیری هست یا نه چون میگن بیت کویین قابل پیگیری از طریق دادسرا نیست

  1. با سلام
   در برخی مواقع ممکن نیست، اما راههای مختلفی برای پیگیری وجود دارد. بهتر است شکایت خود را مطرح کنید.
   موفق باشید

 73. سلام، حدود ۱۰ روز پیش توی واتس آپ با یه در گاه خرید اینترنت آشنا شدم، اطلاعات کارت و وارد کردم ولی پرداخت انجام نشد همون لحظه ۲هزار تومن از حسابم کم شد و لی دیگ بیشتر کم نشد. بعد هفت هشت روز حدود ۱۱ میلیون از حسابم برداشت شد، دو تا ۳ تومن کارت ب کارت کرده بودن یه ۳ تومن خرید اینترنتی چند تا قبض هم پرداخت کرده بودن، رفتم شکایت و پلیس فتا و…، میخاستم بدونم ممکنه پولم برگرده، خواهش میکنم جواب بدین من یه دانشجو ساده هستم اون پولا برام خیلی ارزش داشت.

  1. با سلام
   حتما امکان پیگیری خسارت وجود دارد. بهتر است سریعا شکایت کرده و خرید اینترنتی را پیگیری و حسابهای مقصد را توقیف کنید. قبوض از مراجع قضایی قابل استعلام اند. به نتیجه خواهید رسید.
   موفق باشید

 74. سلام من از سایت دیوار جنسی رو خریدم و طرف برام نفرستاده ،شکایت کردم حساب پدرش و شماره تلفن مسدود شده ولی دادیار بهم گفته چون از سایت دیوار بوده کاری نمیشه کرد
  میخواستم بدونم راهی دیگه برای شکایت هست ؟
  میشه از صاحب حساب شکایت کرد که پول واریز شده به حسابش؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام
   دادیار باید صاحب حساب را احضار کند و از وی تحقیق کند. اگر دعوای کیفری شما رد شد، دعوای خود را باید در شورای حل اختلاف پیگیری نمایید. برای این منظور دادخواست خود را در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به طرفیت صاحب حساب ثبت کنید.
   موفق باشید

 75. سلام و خدا قوت
  دیشب مبلغ ۱۷ میلیون از حساب یکی از دوستانم برداشته شده بعد پرینت حساب متوجه شدیم سارق یک هکر بوده وخریدهای متفاوت و یا واریز به حساب با رمز دوم انجام داده.مابه دادسرا رفتیم و شکایت کردیم میخواستم بدونم امکان برگشت پول وجود داره یا نه

 76. سلام، ببخشید منظورتون از پیگیری چیه، چون من بعد از شکایت و رفتن به پلیس فتا، بهم گفتن دیگ لازم نیست کاری بکنم خودشون از ظریق سامانه ثنا پیام میدن

  1. بله اینو میگن ولی گاهی در صورتی که از طریق شعبه پیگیری نکنید ممکن است رسیدگی بسیار طولانی شده و یا حقوق تان به شکل دیگری از بین برود. بهتر است گه گاه به شعبه مراجعه نمایید.

 77. سلام ببخشید لطفا راهنماییم کنید من برا یه خرید اینترنتی برام یه لینک‌ ارسال شد که میرفت تو درگاه یکی از بانکها هرچی رمز دوم رو میزدم میگفت اشتباهه و روز بعد که موجودی گرفتم کارتم که مبلغ چهار ملیون تقریبا موجودی داشتم خالی شده بود ده گردش اخر گرفتم تو همون روز کم کم خالیش کرده بودن خواهش میکنم بگید کجا میتونم پیگیر باشم لااقل این بلا سر شخص دیگه ای نیاد

 78. سلام خسته نباشید متاسفانه من با روش ۲ وم گول خوردم شخصی به من پیام داد و گفت که داره به صورت خصوصی پول جمع میکنه تا به مردم فقیر شهرش کمک کنه منم قبول کردم مبلغی برای ایشون ریختم.بعد متوجه شدم که کلاهبرداری هستش.آیا راهی هستش که از ایشون شکایت کنم؟ و اینو در نظر بگیرید که ایشون به صورت واضح گفتن که از طرف خیریه ای نیستن و به صورت خصوصی کار میکنند

   1. شماره حساب ایشون و پیام هاشون رو دارم اما فیش واریزی رو متاسفانه گم کردم.آیا فقط با داشتن پیام ها میشه پیگیری کرد؟

 79. داداشم برا گرفتن فالور در اینستاگرام مبلغ۸۰۰۰تومان پول واریز کرده و مشخصات کامل کارتشو تو یه سایت قلابی ثبت کرده بعد از ۳ روز ۹۰۰هزار تومان پولی که تو کارتش داشت همرو کشیدن و یک پیام با عنوان خرید اینترنتی ۹۰۰ هزاری براش ارسال شده و دیده همه پولاشو کشیدن میخواستم ببینم میشه کاری کرد یا نه

  1. با سلام
   با شکایت از دادسرای جرایم رایانه ای و انجام تحقیقات پلیس فتا امکان پیگیری موضوع وجود دارد. حتما اقدام نمایید.
   موفق باشید

 80. سلام، من الان یه هفته از شکایتم در پلیس فتا میگذره ولی خبری نیست میخاستم برای پیگیری بیشتر راهنمایی ام کنین. ممنون.

 81. درود از حسابم دو تا ۳ میلیون کم شد رفتم پلیس فتا پیگیری بعد یک هفته پلیس فتا گفت دزد حسابت توی ترکیس پیگیریش سخته و بهشون گفتم من پس باید چکار کنم افسر تحقیق بهم گفت نهایتا بانک موظف و متعده خسارت شمارو هر چقدر کم شده بهتون برگردونه که گفت دستور دادستانیه و این حرفم تنها به من نزد به هر کی که شکایت کرده بود میگفت بعد من یه سایت معتبر دیدم که نوشته بود خرداد ماه دادستان بخشنامه زده که بانک باید رمز دوم را پویا کنه و بانک هم سرسری گرفته و نوشته خود دادگاه از بانک شاکی شده و طبق اون بخشنامه دادستان باید خسارت نفراتو بده میخاستم ببینم این خبر واقعیت داره ؟ اگه واقعیت داره لزومی داره من هم یه دادخاست علیه بانکم تهیه کنم؟ ممنون

 82. مسئله اینکه ایشون واقعا در حال کمک کردن هستند و به خیلیا در شهرشون کمک کردند و شاهد این کار هستن اما مطمعا هستم که در این بین خیلی از پول ها رو برای خودشون ور میدارن.چگونه فقط با ی شکایت کردن میتونم مشکلمو حل کنم؟ یعنی ایشون زندانی میشن یا فقط ناچار به پس دادن پول بنده هستند؟

 83. سلام من الان یه هفته هست از شکایتم در پلیس فتا میگذره ولی هنوز خبری نشده میخاستم برای پیگیری بیشتر راهنمایی ام کنید. ممنون.

  1. با سلام
   از طریق سامانه ثنا موضوع را پیگیری کنید. می توانید حضورا نیز به دادسرا مراجعه کنید. باید تا تعیین شعبه دادسرا و تکمیل تحقیقات پلیس فتا منتظر بمانید.
   موفق باشید

 84. سلام از حساب بانکی من پول انتقال داده شده به یه حساب دیگه پییری کردم از طریق بانک گفت حساب طرف مسدود شده باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  1. با سلام
   با مراجعه به شعبه دستور دهنده جهت مسدودی از خود دفاع نمایید و در تحقیقات همکاری لازم را مبذول نمایید تا متهم اصلی زودتر شناسایی گردد. بهتر است در زمان مراجعه جهت اطمینان ضامن با خود به همراه داشته باشید.
   موفق باشید

 85. با سلام من خرید اینترنتی انجام دادم اشتباهی برام فرستادم من کالا رو براشون برگردوندم ولی پول منو پس ندادن چیکار باید کنم لطفا راهنمایی کنید

  1. با سلام
   ابتدا از فروشگاه پیگیری کنید و در صورتی که به نتیجه نرسیدید از اتحادیه کسب و کارهای مجازی و تعزیرات موضوع را پیگیری نمایید.
   موفق باشید

 86. سلام من یه گوشی خریدم از همین سایت ها ولی چون از خدماتش و اصلی بودن جعبه سر در نمیاوردم امروز برای فروشش رفتم گفتن ک ریپک است و قفل شبکه یعنی ارزش مالیش صفر و بهم انداختن میتونم پیگیری کنم؟؟

  1. با سلام
   قطعا با شکایت از تعزیرات و اتحادیه کسب و کارهای مجازی امکان احقاق حقوق تان وجود دارد. لازم است فاکتور خرید را داشته باشید.
   پیروز باشید

 87. تورو خدا بهم بگید چیکار کنم ۳روز پیش توی یه سایت برای خرید اینترنت رفتم ۱۵گیگ ۵تومن همه اطلاعات کارتو زدم گفت درست نیست منم بیخیال شدم تا اینکه دیروز۲۰میلیون از حسابم برداشت شد۲۰میلیونو۸۰۰به اون سایت شک کردم رفتم توش ولی نوشته بود به دلیل اسپم یا فیشینگ حذف شده رفتم بانک گفت۲۰میلیون به حساب به پرداخت ملت بوده باقیشم به حسابای دیگ تورو خدا بهم بگید چی میشه بانک گفت به ما ربطی نداره یکی با رمز دوم اینکارو کرده گفتن برین پلیس فتا ولی میگن اگه تو ایران شده باشه برمیگرده اگه از آی پی یه کشور دیگه استفاده کرده باشه چی؟ ینی همه پولم رفت؟به همین سادگی تورو خدا بگید اینطوری نیست😊من دیگ هیچ امیدی ندارم

  1. با سلام
   معمولا اکثر این کلاهبرداران در داخل کشور هستند و شکات زیادی دارند و در نهایت شناسایی و دستگیر می شوند. بهتر است شکایت خود را در دادسرای جرایم رایانه ای مطرح کنید تا تحقیقات از طریق پلیس فتا زودتر پیگیری گردد.
   موفق باشید

  2. سلام خسته نباشید، من هم با یه همچین لینکی ۱۲ میلیون ازم کلاهبرداری شده میخاستم بدونم این لینکو توی واتس آپ دیدین؟ واینکه خرید اینترنت ایرانسل بوده؟واینکه بعد از اینکه تراکنش انجام نشد پایین درگاه تقلبی نوشته شد که چنانچه مبلغی کم شده از حسابتون تا ۷۲ ساعت دیگ بر میگرده؟. واسه من اینجوری بود الآن ۲۰ روز از شکایتم در پلیس فتا میگذره ولی هنوز خبری نشده.

 88. سلام تقریبا دو ماه پیش من از طریق سایت های انفجار با یکی اشنا شدم که به من گفت با هم شریکی کار کنیم و من براش مبلغ واریز کردم و بعد از دو سه روز باز از من پول می خواست منم بهش ندادم و گفتم پولمو پس بده و اون هم بلک کرد و فحش داد با شماره های دیگه می رم هنوز تلگرامش انلاینه و من نا امید شده بودم و الان میخوام پیداش کنم چیکار کنم

  1. با سلام
   بهتر است از طریق مدارکی که دارید مانند اطلاعات وبسایت، شماره تلفن و … در دادسرای جرایم رایانه ای به جهت کلاهبرداری از ایشان شکایت کنید.
   موفق باشید

 89. با سلام من ۲۰ ابان ماه یه پیام تلفنی برام اومد که شما برنده منتخب هستید و سکه و بن کلا برنده شدید و با شماره زیر تماس بگیرید من تماس گرفتم و گفتن برای شرکت در قرعه کشی باید از ما جنس بخرید یه شماره حساب بهم دادن گفتن پولو واریز کنید تا کد شرکت در قرعه کشی و سکه و بن کلا و خوده کلا براتون ارسال بشه متاسفانه خبری نیست من چه طور می تونم اقدام شکایت کنم خواهشان راهنمایی کنید.

  1. با سلام
   باید همراه با اطلاعات حساب و شماره تلفن و … به دادسرای جرایم رایانه ای جهت شکایت مراجعه کنید.
   موفق باشید

  2. عجب مشکل من هم مشابه مشکل شماست. ولی برای من یک کالای کم ارزش فرستادندکه ای کاش نمی فرستادند که هر وقت آن را می بینم از خودم بدم می آید.همه ی خانواده ام هم مرا مسخره کردند.

 90. فریب رسید جعلی آپ رو خوردم و مبلغ ۱۲۵۰ تومن ازم کلاهبداری کرد
  تنها مدرکی ک هست دوتا شماره موبایل خط ایرانسل ک ازشون دارم چکاری میتونم انجام بدم؟
  ممنون

  1. با سلام
   در دادسرای جرایم رایانه ای شکایت کنید. پرونده جهت تحقیقات به پلیس فتا ارجاع خواهد شد. پلیس فتا شماره تلفن ها و سایر شواهد را بررسی خواهد کرد.
   موفق باشید

 91. یک شرکت فروش کالا ( که شماره اش را می‌دانم) از طریق ایرانسل گفت که در میان ۶۰ نفری هستم که برای قرعه کشی انتخاب شده اند و بالاترین جایزه ام ماشین و حداقل آن یک سکه ی طلاست. با یک ربع فرصت مجبورم کرد که کالایی چینی و کم ارزشی را با واریز کردن پول به حساب مدیر شرکت ( که نامش را می‌دانم) بخرم. آن کالا را فرستادند. ولی دیگر هر چه تلفن می کنم قطع می کنند و جوابم را نمی دهند. ظاهرا می خواستند کالاهایشان را با این ترفند آسانتر به خلق الله بفروشند. احساس می کنم به حقوقم تجاوز شده و از این ساده لوحی ام نزد خود شرمنده‌ام. آیا برای شکایت یا دست کم تذکر به آن شرکت که به حرمت دیگران توهین نکند راهی هست؟ کجا و به چه قسمتی باید مراجعه کرد.

  1. با سلام
   شما می توانید در تعزیرات تحت عنوان فروش کالای تقلبی و عدم رعایت حقوق مصرف کننده از این شرکت و صاحب حساب شکایت نمایید.
   موفق باشید.

 92. با سلام، به من اس ام اس تخفیف پائیز ارسال شده که آموزش ماساژ ۵۰۰ هزار تومان ولی من زمانی که به درگاه پرداخت اینترنتی وصل شدم متوجه شدم مبلغ ۱۷۴۰۰۰۰ تومان از حسابم کسر شده.
  حالا اینکه الان بر نمی گردونن و میگن فقط ۲۵% رو بر می گردون. من در این خصوص به کجا باید شکایت کنم و آیا ماده ای در این خصوص داریم؟

  با تشکر از تیم خوب شما

  1. با درود
   بسته به این دارد که این پیام از کجا برای شما ارسال شده است. اگر از وبسایت های معتبر اینترنتی باشد می توانید از طریق تعزیرات و اتحادیه کسب و کارهای مجازی شکایت کنید. در صورتی که این پیام از طرف افراد ناشناس و نامعتبر پیام برای شما ارسال شده است در دادسرای جرایم رایانه ای شکایت کنید.
   پیروز باشید

 93. با سلام
  من تو سایت دیوار ماشینی رو پسند کردم رفتم دیدم با یه مبلغی به تفاهم رسیدیم من به عنوان بیانه ۵۰۰ هزار تومان به حسابش واریز کردم و کارت ماشینش رو ازش گرفتم الان یه هفته است اصلا گوشیش رو خاموش کرده کارت ماشینش که برام پول نمیشه. لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر

  1. با سلام
   باید از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی دادخواست تنظیم نمایید تا به شورای حل اختلاف ارجاع و بدان رسیدگی گردد.
   موفق باشید

 94. سلام از طریق سایت انفجار از همسرم به بهانه شراکت و….مبلغ ۵۰۰کلاه برداری کردن از طریق اشناهامون شماره کسی که پول بحسابش رفته بود دراوردم تماس گرفتم گفت منهم اغفال شدم پول به حستب کس دیگه ریختم با اون تماس گرفتم گفت اینترنتی وهک شدن حساب و…خلاصه فهمیدم خودش اصلیس اما گفت هرکاری میخوای بکن مبلغ مهم نیست کلاه برداری ….خواستم راهنمایی کنید

  1. با سلام
   شکایت خود را در دادسرای ای جرایم رایانه مطرح نمایید و کلیه مدارک خود را ارائه کنید تا پلیس فتا تحقیقات لازم را در این باره ارائه دهد.
   موفق باشید

 95. سلام
  من حساب بعنوان واسطه قرار گرفته یعنی هکر از حساب دیگران برداشت میکرد می ریخت تو حساب من دوباره انتقال میاد از حساب من به یه حساب دیگه من پرینت بانک بردم داداسرا و بعدش پلیس فتا شکایت کردم
  یکی از کسایی که پولشو دزدیدن از من شکایت کرده الان چی میشه ؟؟

  1. با سلام
   در صورتی که با مدارک ارائه شده از سوی شما و دفاعیات شما اثبات گردد که حساب شما حساب واسط و قربانی بوده حتما منع تعقیب برای شما صادر می گردد. جهت آماده کردن دقیق دفاعیات خود بهتر است حضوری به وکلا مشورت نمایید.
   پیروز باشید

 96. سلام من از کسی بیت کوین خریدم بعد دست نوشته هم گرفتم که در برابر مبلغ ۲۳۷ میلیون تومان ۲٫۵ واحد بیت کوین باید بزنه. متاسفانه حسابی که معرفی کردن برای واریز پول حساب اجاره ای می باشد. من زیاد در مورد بیت کوین نمیدونستم. ایشون به من بیت کوین رو زد و گفت شب تماس میگیره یه سری چیزا بهم یاد بده. رفتم خونه. شب تماس گرفت یکم توضیح داد بعد گفت یوزر و پسوردتو بده برم داخل تنظیمات اکانتتو درست کنم. رفت داخل اکانتم و مبلغ ۱٫۸ بیت کوین رو از حسابم برداشت. بعدش که رفتم تو اکانتم فهمیدم. من الان به یارو هرچی میگم میخنده و حرفه‌ای دیگه تو واتساپ مینویسه که خودمم موندم دیگه چیکار کنم. بنظرتون من میتونم این پولو کلا شکایت کنم ازشون. کمک میخوام. خواهشا اگر امکان دارد تماس بگیرید. یا ایمیل بزنید فردا یا پس فردا حتما باید کاری کنم. ممنونم

  1. با سلام
   حتما امکان شکایت برای شما وجود دارد. به نتیجه رسیدن آن بسته به مدارک شما دارد.
   موفق باشید

 97. با سلام
  در تاریخ ۷ تا ۹ آذر جاری حساب بنده بعنوان حساب واسطه قرار گرفته و پول واریز و برداشت میشده بنده بعد از اطلاع سریع پرینت بانک گرفته و به داداسرا مراجعه نامه قضایی گرفته و به پلیس فتا مراجعه کردم بعد یکی از من شکایت کرده از شیراز الان چی میشه؟؟

  1. درود بر شما
   می توانید با مدارک مربوط به پرونده ای که در آن شاکی هستید لایحه دفاعیه ای برای شکایتی که از شما شده است آماده و از خود دفاع کنید. شانس منع تعقیب شما بسیار است.
   موفق باشید

 98. سلام من الان حدود یک ماه از شکایتم در پلیس فتا میگذره ولی هنوز خبری نشده، در حالی که روی حکم دستوری قاضی نوشته بود ظرف مدت یک ماه نتایج باید اعلام شود.. میخاستم راهنماییم کنید الان باید چکار کنم..

  1. با سلام
   گاهی مدت زمان بیشتری برای تحقیقات نیاز هست. می توانید به صورت حضوری نیز نتیجه تحقیقات را از فتا و یا دادسرا پیگیری کنید.
   موفق باشید

 99. با سلام
  من یک ماه پیش حواله پژو تو سایت دیوار دیدم قیمت خوب گذاشته بود یک میلیون به عنوان پیش به حساب طرف واریز کردم قرار گذاشتیم بریم حواله به اسم من بزنه اما الان که ماشین گران شده جواب منو نمیده .اگه من شکایت کنم ایا میتونم حواله بخرم ؟؟؟؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 100. سلام
  در یک شرکت خارجی سرمایه گذاری کردم اما برای دریافت پولم هی پول بیشتری میخوان به بهانه های مختلف
  ادرس سایت قبلیشون در دسترس نیست و گفتن سایت جدید زدن بخاطر اپدیت
  فصد شکایت دارم ولی نمیدونم چجوری باید انجام بدم و پیگیری کنم

  1. با سلام
   در صورتی که فعالیت این شرکت در ایران قانونی نیست به دادسرای جرایم رایانه ای جهت شکایت مراجعه نمایید و کلیه مدارک خود را ارائه کنید.
   موفق باشید

 101. سلام
  من دیروز با سایت درآمد زایی وآموزش درآمد زایی اینترنتی آشنا شدم به نام میهن درآمد ک گفته بود بسته های آموزشی و کمک آموزشی براتون ایمیل میکنیم و خیلی تعریف و تمجید کرده بود و باید ۳۷هزار تومن پرداخت کنید تا براتون ایمیل بشه من پرداخت رو انجام دادم و ی سری اطلاعات فیک در مورد ویروس برام ایمیل شد ک حتی روش ک میزنم میگه اطلاعات مربوط به کارت رو جمع آوری میکنه واصلا بسته و پی دی اف برام ارسال نشد بعد ک رفتم سایتشو دیدم متوجه شدم نه شماره تماس دارن و نه اطلاعاتی .۳۷تومن مبلغی نیست فقط خواستم ک مردم این سایت رو بشناسن و اشتباه منو نکنن
  Mihandaramad
  واینکه چرا درآمد زایی اینترنتی رو ک میزنی این سایت تو رنکینگ اول بالا میاد چرا رسیدگی نمیشه

  1. با سلام
   معمولا تا شاکی خصوصی وجود نداشته باشد این موضوعات پیگیری نمی شود. بهتر است شما شکایت کنید تا لااقل برای دیگران این مشکل تکرار نشود.
   موفق باشید

 102. سلام ما مقدار جنس رو از دیوار فروختیم اون اقا رسید پول رو برای من فرستادن و جنس رو بردن هر چی صبر کردیم پول به حساب نیومد رفتیم بانک گفتن اصلا این رسید برای ما نیست و رسید الکیه حالا حنسا رفته پولم ندادن کجا میتونم پیگیری کنم

  1. با سلام
   متاسفانه این موضوع شایع است. در دادسرای جرایم رایانه ای اقدام به شکایت کنید و کلیه مدارک خود را ارائه نمایید.
   موفق باشید

 103. سلام
  من چند روز پیش از یک فروشگاه اینترنتی یک “ویزا کارت مجازی۱۰۰ دلاری” از طریق درگاه بانکی خرید کردم واطلاعات ویزا کارت به ایمیلم نیامد. تو سایت که نگاه میکنم نوشته:سفارش در حال انجام پشتیبانی سایت هم زنگ میزنم و پیام میفرستم کسی جواب نمیده انگار تعطیل شده سایتشون …حالا هم متوجه شدم نه آدرس دارن و نه نماد الکترنیک .
  لطفا من رو راهنمایی کنید که چیکار باید بکنم پولش واسم مهم نیست فقط اون سایت رو تعطیل کنند بقیه کلاه سزشون نره

  1. با سلام
   می توانید در دادسرای جرایم رایانه ای تحت عنوان کلاهبرداری اقدام به شکایت کنید.
   موفق باشید

 104. با سلام بنده در اینستاگرام با یک پیج آشنا شدم و پول به حسابشون واریز کردم ولی تقلبی بود الان باید چیکار کنم؟؟

  1. با سلام
   می توانید به دلیل کلاهبرداری در دادسرای جرایم رایانه ای از آنها شکایت کنید.
   موفق باشید

 105. سلام من درکاراینترنتی ثبت نام کردم ازم پول گرفتن بعد هم بلاکم کردن شماره موبایل و شماره حسابشونو دارم راهی هست دستگیرشن؟

  1. با سلام
   با مدارکی که در اختیار دارید در دادسرای جرایم رایانه ای اقدام به شکایت نمایید. امکان پیگیری موضوع وجود دارد.
   موفق باشید

 106. باسلام یک پیام واسه من اومد که نوشته بود برای دریافت کالا همین امروز تماس بگیرید وقتی که تماس گرفتم یه خانمی گوشیو برداشت گفت تبریک میگم شما یک عدد سکه برنده شدیدبرای دریافت باید یک خرید داشته باشید ۳۹۸تومان واریز کردم بعدیه ربع یه خانم دیگه تماس گرفت فرمودند شما در قرعه کشی خودرو جزء پنج نفر اول هستید که سه نفر در قرعه برنده میشن شما ۷۹۶تومن دیگه واریزکنید برنده شدنتون صدرصده الان یه هفته گذشته من باید چیکار کنم یه ملیون دویست دادم رفت

  1. با سلام
   به همراه پرینت حساب خود جهت شکایت به دادسرا مراجعه کنید و تحت عنوان کلاهبرداری شکایت کنید.
   موفق باشید

 107. با سلام خسته نباشید میخواستم بگم من دیشب از سایت رفتم شارژ همراه اول ۱۰۰۰۰ هزار تومان بخرم شماره کارت و رمز دوم دادم تایید کردم نوشته شماره کارت نامعتبر است دوباره سه بار همین کارو انجام نشد و بعد از یک دقیقه بعد از حساب ام داره کم میشه اول یک میلیون تومان از حساب کم شد بعد از یک دقیقه دویست هزار تومان کم شد دوباره یک دقیقه بعد دویست هزار تومان کم شد باید این کارو چیکار کرد راهنمایی کنید؟؟؟

  1. با سلام
   به همراه پرینت حساب خود به دادسرای جرایم رایانه ای جهت شکایت مراجعه نمایید.
   موفق باشید

 108. سلام وقتتون بخیر من یک هفته پیش بابت کار در منزل نوزده هزارتومن خاستند من براشون واربز کردم بعد ادرس و شماره تلفنو گرفتند و گفنتد تا هفتادو ساعت دگ ارسال میشه اول جواب منو میدادن از دبروز ک قراربود تا امروز ارسال بشه دگ جوابم نمیدن میشه شما راهنماییم کنید

  1. با سلام
   اگر این اتفاق از طریق وب سایت و یا اپلیکیشن های مجاز رخ داده می توانید از اتحادیه کسب و کارهای مجازی موضوع را پیگیری نمایید. در غیر این صورت می توانید تحت کلاهبرداری شکایت نمایید.
   موفق باشید

 109. سلام خسته نباشیدمن ازسایت دیوارگوشی خریدم مبلغ ۲۶۵۰واریز کردم گوشیونفرستادن دوتاشماره تلفن وشماره کارتشواسمشو دارم دیگه جواب منونمیده میشه پولو پس گرفت ؟

  1. با سلام
   باید از طریق دفتر خدمات الکترونیک قضایی دادخواست تنظیم کنید. در شورای حل اختلاف بدان رسیدگی خواهد شد.
   موفق باشید

 110. با عرض سلام و تشکر از زحماتتون خواستم هم بدوستان اطلاع رسانی کنم هم خودم رو اگر ممکنه راهنمایی کنید
  اول اینکه آقا اصلا تو دیواروشیپورو.. خرید ناامن نکنید اکثرا کلاهبرداری هستن و غیر قابل پیگیری این تجربه خودم هست
  دوم اینکه من یه جنسی رو از طریق دیوار از یه نفر خریداری کردم پول رو بحسابش واریز کردم بعدم گوششیو خاموش کردو رفت ..منم رفتم شکایت کردم البته یه بیسوادی اومد موضوع پرونده رو تحصیل مال نامشروع نوشت منم خب وارد نبودم قاضیم اومد دستور مسدود کردن حساب و تحقیقات رو صادر کرد هم شماره حساب هم آگهی هم موبایل هم اس ام اس تمام استعلام ها بنام خود فرد بود تازه ۸ مورد سوءسابقه کیفری هم داشت تهش پرونده منع تعقیب خورد نوشت دلایل کافی نیست!!!!اعتراضم کردم کلا پرونده بسته شد
  سوالی که دارم اینه که آیا بخاطر موضوع جرم منع تعقیب خورده یا علت دیگه ای داشته؟ و آیا میتونم با موضوع کلاهبرداری دوباره شکایت کنم؟
  ممنون از زحمات شما

  1. با سلام
   تعیین عنوان دقیق موضوع جرم بر عهده دادیار یا بازپرس است. موضوع مهم ارائه مدارک وقوع جرم است و اثبات وقوع جرم. می توانید کپی مدارک خود را برای ما بفرستید تا علت منع تعقیب شما را دقیق تر بررسی نماییم.
   موفق باشید

 111. سلام از من شکایت شده به دلیل کلاه برداری اینترنتی ولی اصلا من خبر نداشتم و از کارت بانکیم استفاده کردن از یه سایت فیشینگ اطلاعات کارتمو هک کردن الان برای من ابلاغیه جهت حضور در شعبه اول بازپرسی اومده اما شهرستانی که باید برم از شهر خودمون خیلی دوره لطفا راهنمای کنید الان باید چه کاری انجام بدم و در دادگاه چه چیزی بگویم و چه مدارکی لازم دارم که به دادگاه ببرم آیا به وکیل نیاز دارم

  1. با سلام
   با توجه به مسافت و نیاز به پیگیری موضوع بهتر است در صورتی که می توانید وکیل بگیرید. البته برای بار اول شخصا نیز حضور بیابید. خودتان نیز به جهت سرقت اطلاعات کارت بانکی اقدام به طرح شکایت کنید و مدارک آن را جهت دفاع نیز ارائه کنید.
   موفق باشید

 112. سلام وقت بخیر دو روز پیش از طریق سایت شیپور برای خرید گوشی به عنوان پیش پرداخت ۱میلیون و۱۰۰واریز کردم گوشی به دستم نرسید حالا هم گوشی فروشنده خاموشه . تنها مدارکم شماره تلفن ؛ فیش واریز و یه اسکرین شات از اگهی هستش من برای پیگیری کجا باید مراجعه کنم جرایم یارانه ای یا خدمات الکترونیک قضایی ؟؟

 113. سلام من از کانالی در تلگرام خرید کردم ولی متاسفانه جنس تحویل نشده و از عودت پول نیز خودداری میکند با وکیل هم مشورت کردم میگه چون توی این شهر نیست باید بری شهر محل سکونت ایشان که خیلی برام هزینه داره بنظر شما پیگیری کنم به نتیجه میرسد

  1. با سلام
   شما می توانید در شهر خود نیز شکایت تان را مطرح کنید. زیرا خرید اینترنتی صورت گرفته است، ولی دادسرا ممکن است آن را به شهر دیگر بفرستد و پیگیری های بعدی از آنجا صورت گیرد.
   موفق باشید

 114. سلام خسته نباشید. میخاستم بدونم ممکنه بعد پیدا کردن فردی که درگاه اینترنتی جعلی درست کرده و کلاه برداری کرده، اگ اون فرد بگه که پولا رو خرج کرده. دیگه دست من به جایی بند نباشه و اون طرف هم بعد حبسش آزاد بشه و بره پی کارش..

 115. سلام من از یک پیج خرید اینترنتی از ترکیه خرید کردم چندماه گذشته و اون‌ها بخشی از کالاهای منو بهم نمیدن درصورتی که قرار بوده چندرپزه بهم تحویل بدن. چجوری میتونم ازشون شکایت کنم؟

  1. با سلام
   می توانید از طریق دفتر خدمات الکترونیک قضایی، دادخواست برای تحویل بقیه کالا ثبت کنید.
   موفق باشید

 116. سلام امروز یه پیام از یه شماره موبایل شخصی به من فرستاند که هزار تومان پول بریزید تا آگهی سما از دیوار حذف نشود ویه لینک فرستاد که گزینه شماره کارت ورمز دوم و تاریخ انقضا کارت داشت ومن هم زدم بعد کارتمو خالی کردند من الان کجا شکایت کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

 117. روزتون بخیر. خانمی از من لباس خریدن اینترنتی.
  براشون پست کردم قبل از اینکه وجهی واریز کنن. بعد دو روز پیام دادن و قسم و آیه که مشکلی پیش اومده تا دو روز دیگه پول رو میدم. یک هفته گذشته نه پولی واریز کردن. نه تلفنشون رو جواب میدن. و نه پیغام منو جواب میدن.
  فروش تو اینستاگرام انجام شده.
  چطوری میتونم شکایت کنم ؟ آیا راه به جایی میبره ؟

  1. با سلام
   می توانید در دفتر خدمات الکترونیک قضایی علیه ایشان دادخواستی مطرح نمایید. در نظر بگیرید ممکن است نام و آدرس ایشان صحیح نباشد. اگر شماره تلفن دارید نام صاحب آن را جهت تامین دلیل قبل از طرح دادخواست استعلام کنید.
   موفق باشید

 118. سلام خسته نباشید
  من از طریق اینستاگرام با یه دعا نویس در ارتباط بودم خیلی اصرار داشت اول پول واریز بشه بعد کارشو انجام بده پول رو که واریز کردم دیگه ازش خبری نشد شماره و رسید پرداخت پول رو دادم حالا باید چیکار کنم

 119. سلام خسته نباشید
  من از طریق اینستاگرام با پیج یک دعا نویس آشنا شدم خیلی اصرار داشت اول پول واریز بشه بعد کار رو انجام بده پول رو که واریز کردم دیگه خبری ازش نشد ممنون میشم راهنماییم کنین چیکار کنم

 120. درود, بنده در اینستاگرام کالایی سفارش دادم که خرید و فروشش غیرقانونی‌ است (رسیور ماهواره) پول را به کارت فروشنده واریز کردم اما ایشان کالا را ارسال نکرد پیجش را هم پاک کرده و هیچ مدرکی جز رسید واریز وجه و اسکرین از پیامها ندارم. آیا باتوجه به اینکه کالا غیرمجاز بوده بنده امکان شکایت و پیگیری دارم؟

 121. با سلام من در تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۸یه نفر امد پیویم گفت میخوای پول در بیاری بیای اینجا با لینک فشینگ میتونی پول بدست اوری بعد یه این کاررو انجام دادم بعد دیگع این کار رو نکردم بعدیش الان برام ابلاغیه درگاه امدی بعد الان طرف میتونی الان شکایت کنی با نه باتشکر

  1. با سلام
   بله امکان شکایت برای شاکی وجود داشته و شما در صورت عدم سابقه کیفری می توانید تقاضای تخفیف نمایید.
   موفق باشید

 122. سلام،وقت بخیر
  شکایت در دادسرا برای جرایم سایبری حدودهزینه اش چقدر میشه؟میخوام ببینم ارزش پیگیری داره یانه؟

  1. با سلام
   می توانید به دلیل سو استفاده از حسابتان اقدام به شکایت کنید. در صورت اثبات این موضوع مجازاتی نخواهید داشت. اما در صورتی که این موضوع را نتوانید ثابت کنید مجازات اعم از حبس و جزای نقدی و خسارت شاکی بر عهده شما خواهد بود. البته در صورت رضایت شاکی فقط پرداخت خسارت شاکی بر عهده شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code