نشانه هایی که یک بدافزار به سیستم شما حمله کرده چیست؟

نشانه های حمله بدافزار چیست؟
نشانه های حمله بدافزار

بدافزار ها نه تنها لپ تاپ و رایانه شخصی شما، بلکه در بسیاری از موارد تلفن همراه و تبلت تان را هدف قرار می دهند. در صورتی که بدافزاری به هر یک از این وسایل و به ویزه تلفن همراه تان حمله کند نشانه هایی وجود دارد که می تواند شما را از آن با خبر سازد.

نشانه های حمله بدافزار

۱- سرعت پایین اینترنت:
سرعت پایین اینترنت همیشه به معنای وجود یک بدافزار نیست، اما یکی از نشانه هایی است که معمولا هیچ بدافزاری نمی تواند آن را پنهان کند. در این حالت سرعت اینترنت شما به طور ناگهانی به شدت کاهش می یابد.

۲- صورتحساب غیر عادی:
در صورتی که صورتحساب تلفن همراه شما به صورت غیر عادی افزایش یافته می تواند ناشی از ارسال پیامک های متعدد یک بدافزار از طریق گوشی همراه باشد.

۳- استفاده از داده ها:
بهتر است همواره میزان data usage را در دستگاه خود بررسی کنید. بدافزارها معمولا میزان استفاده از داده شما را شدیدا افزایش می دهند.

۴- طول عمر باتری:
طول عمر باتری نیز از دیگر نشانه هایی است که بدافزارها بر آن اثر می گذارند. تقریبا استثنایی در این مورد وجود ندارد. طول عمر باتری کاملا بسته به استفاده ای که از آن می شود دارد. در صورتی که یک روز باتری شما نیازی به شارژ مجدد ندارد و روز دیگر مداوم باید شارز گردد بهتر است برنامه های تلفن همراه تان را برای پیدا کردن بدافزار بررسی کنید.

اگر می خواهید قربانی بدافزار ها نشوید بهتر است اپلیکیشن ها را فقط از سایت های معتبر دانلود و نصب و آنها را مرتبا به روز رسانی کنید. به طور کلی در صورتی که امری غیر عادی در دستگاه تان توجه شما را جلب کرد بهتر است جهت یافتن یک بدافزار آن را بررسی کنید.
اگر تلفن همراه شما مورد حمله قرار گرفته بهتر است رمز کارت بانکی، رمز عبور ایمیل و سایر شبکه های اجتماعی و .. را تغییر دهید. سپس بررسی کنید این بدافزار چه کار کردی داشته است؟ آیا تا کنون پول یا اطلاعات شما یا خیر. در این خصوص می توانید با کمک مشاوران امنیت و وکیل سایبری جهت بررسی عمیق موضوع و اقدامات لازم ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code