ارز دیجیتال و بلاک چین ها

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال چیست؟

<strongآیا می دانید خرید و فروش ارزهای دیجیتالی چگونه صورت می گیرد؟ مهمترین ارزهای دیجیتالی کدامند و تاریخچه این ارزها چیست؟

یکی از حوزه های مهم و مطرح در فضای سایبری ارزهای دیجیتالی هستند که می توانند از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گیرند. با توجه به اینکه از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های ارزهای دیجیتالی حفظ هویت و محرمانگی کاربران، قابلیت انتقال بدون باز گشت و بدون واسطه می باشد. این امر از طرفی مورد پسند روز افزون مردم دنیاست. از طرف دیگر می تواند امکانی امن برای مبادلات غیر قانونی و زمینه ای برای جرایم سایبری یا همان جرایم رایانه ای باشد.
منابع مختلف متفق القول می باشند که آغاز ارزهای دیجیتالی اختراع بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو(اسم مستعار) به عنوان روش مبادله بدون واسطه و الکترونیکی بوده است.
اتریوم،ریپل و لایت کوین از جمله ارزهای دیجیتالی هستند که بعد از آن پدید آمدند. هر ارز دیجیتال در واقع واحد پول الکترونیکی است که معمولا بر خلاف پول های فیزیکی پشتوانه طلا ندارند و برروی بلاک چین ها واقع می گردند.

هر بلاک در صورتی امکان انتقال می یابد که سایر کاربران (ماینرها) آن را تایید کنند و پس از انتقال هر بلاک با کلیه اطلاعات تراکنش موجود بر آن که برای کلیه کاربران قابل رویت است در بلاک چین به صورت رمزنگاری شده ذخیره می شود.

بلاک چین چیست؟

بلاک چین
بلاک چین چیست؟

بلاک چین شبکه ای از داده هاست که کاربران آن مرتبا به اطلاعات به روز رسانی شده و مطمئن دسترسی کامل دارند و جایی برای سوء استفاده هکرها در آن باقی نمی ماند. از این رو می تواند از برخی جرایم سایبری نیز جلوگیری نماید.
با توجه به اینکه بیت کوین تعداد محدودی دارد(۲۱میلیون) بنابراین تورم در آن صفر است، ولی بازاری پر نوسان می باشد که ریسک سرمایه گذاری در آن بالا بوده و بهتر است سرمایه گذاری در آن با آگاهی کامل قبلی صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code